Niedrogi, domowy serwer multimediów ZyXEL NSA310S

Niedrogi, domowy serwer multimediów ZyXEL NSA310S
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.03.2014 13:59, aktual.: 19.03.2014 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ZyXEL wprowadził do swojej oferty jednodyskowy serwer multimedialny NSA310S, który umożliwia szybki transfer danych, zapisywanie plików i przesyłanie dużych strumieni multimedialnych do chmury osobistej. Urządzenie potrafi współpracować jednocześnie z wieloma urządzeniami w sieci domowej.

ZyXEL NSA310. to urządzenie, które oferuje możliwośc przechowywania, udostępniania i przeglądania zdjęć w dużej rozdzielczości, słuchania muzyki oraz odtwarzanie innych plików multimedialnych na dowolnym urządzeniu mobilnym (np. przy użyciu aplikacji Polkast). Wraz z tą aplikacją można używać swojego urządzenia mobilnego do synchronizacji zdjęć na portalu Flickr oraz filmów wideo na YouTube.

Multimedialna chmura osobista

Wyposażony w procesor 1 GHz i 25. MB pamięci, jednodyskowy ZyXEL działa jak serwer chmury osobistej i umożliwia przesyłanie multimediów do wielu urządzeń zgodnych z certyfikatami UPnP i DLNA typu Microsoft Xbox, Sony PlayStation lub DLNA TV w całym domu.

Za pomocą programu Dropbox czy Emula, można wirtualnie zapisywać pliki i wysyłać pliki ze swojego telefonu lub tabletów na serwer z dowolnego miejsca. Poprzez Package Management można doinstalować do NSA310. następujące pakiety: DyDNS, NFS, SMART, Syslog Server, FTP Server, pyLoad, BackupPlanner. Wielofunkcyjny i intuicyjny interfejs wyświetla pliki w postaci ikonek i umożliwia przeglądanie zdjęć bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Mobilny dostęp

Mobilna aplikacja zMedia została zaprojektowana dla urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), umożliwia nie tylko odtwarzanie filmów, zdjęć i muzyki zapisanej na serwerze NSA32. v2, ale również łatwe sprawdzenie statusu pobieranych plików lub zmianę ustawień bez konieczności uruchamiania komputera czy laptopa. Użytkownik może kontrolować status plików, lokalizować je, monitorować postęp pobierania i wysyłania oraz zmieniać ustawienia.

Chcąc przeglądać zdjęcia lub filmy na dowolnym urządzeniu (komputerze, telewizorze czy tablecie) wystarczy przesłać raz pliki na serwer, by cieszyć się dostępem do nich przez sieć. Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu zPilot, pliki zostają automatycznie sklasyfikowane. Wystarczy przeciągnąć plik na ikonę aplikacji a program automatycznie rozpozna rodzaj pliku (muzykę, zdjęcia, filmy i pozostałe) i prześle go do odpowiedniego katalogu na serwerze.

Cena: 275 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)