Będzie łatwiej sprzedającym na Allegro

Będzie łatwiej sprzedającym na Allegro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.03.2013 11:11, aktual.: 22.03.2013 12:39

Allegro uruchomiło serwis ze statystykami. Każdy użytkownik platformy, który prowadzi sprzedaż Allegro, może zyskać dostęp do wiedzy i danych, które pozwolą dobrać asortyment, zarządzać dotychczasową sprzedażą, optymalizować ją i tym samym zwiększać swoje zyski. Za usługę trzeba będzie jednak zapłacić.

Użytkownicy mają możliwość samodzielnego generowania statystyk dotyczących prowadzonej przez siebie sprzedaży oraz trendów sprzedażowych dla całego Allegro. Dostęp do takich informacji ułatwi zarządzanie sprzedażą i jednocześnie wskaże trendy. Dzięki tej wiedzy użytkownicy będą mogli dostosować swoją działalność do aktualnych potrzeb kupujących. Z kolei tym użytkownikom, którzy jeszcze nie zaczęli handlować na Allegro, analiza statystyk podpowie, które produkty cieszą się popularnością wśród kupujących i w jakich miesiącach warto je oferować.

Serwis składa z dwóch zakładek „Moja sprzedaż”, gdzie prezentowane są informacje o sprzedaży użytkownika, który zarejestrował się w serwisie. W tej zakładce prezentowane są szczegółowe dane dotyczące sprzedanych, niesprzedanych przedmiotów, trwających ofert oraz kosztów prowadzonej działalności. Z kolei w zakładce „Trendy”. prezentowane są dane dla całego serwisu. Większość danych została przedstawiona w formie analogicznej do tych prezentowanych w części „Moja sprzedaż”, dzięki temu użytkownicy będą mogli w łatwy sposób porównać swoje wynik z wynikami dla całego serwisu.

Dane w serwisie statystyki.allegro.pl gromadzone są od 1 czerwca 2012. Dostęp do serwisu jest płatny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)