Allegro Smart!: abonament na Allegro. Za przesyłkę płacisz raz

Allegro Smart!: abonament na Allegro. Za przesyłkę płacisz raz
Źródło zdjęć: © Allegro
Adam Bednarek

27.08.2018 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Allegro Smart! to nowa usługa Allegro. Jednorazowa opłata sprawia, że wysyłka przedmiotów jest darmowa. Do tego dochodzą dodatkowe zniżki.

Usługa Allegro Smart! dostępna jest od 27 sierpnia. Zasady są proste. Jednorazowa opłata sprawia, że nie trzeba płacić za koszt wysyłki. I to przez cały rok lub sześć miesięcy - w zależności od tego, jaką opcję cenową wybierzemy.

Allegro Smart!: abonament na darmową wysyłkę

"Za wysyłkę kilkudziesięciu zamówionych przedmiotów u różnych sprzedawców nie zapłacisz nic, gdy skorzystasz z usługi Allegro Smart!" - reklamuje swoją usługę Allegro.

Takiej oferty na polskim rynku jeszcze nie było. Można ją porównać do takich usług jak Netflix czy Spotify. Tam też za jednorazową, miesięczną opłatę dostajemy wszystkie treści, z których możemy korzystać na czas opłacania abonamentu. W przypadku Allegro Smart! "gratisem" jest darmowa wysyłka.

- Jedna niska opłata sprawia, że każdy użytkownik, który przystąpi do usługi, będzie miał w dostęp do blisko 30 mln produktów z darmową dostawą - mówi money.pl Michał Bonarowski z Allegro. - Chcemy, żeby Polacy mogli wygodnie robić zakupy na Allegro nie myśląc o kosztach przesyłek. Płacisz jedynie za produkty, a nie za przesyłkę, i tak przez cały rok. Allegro już wiele razy rewolucjonizowało zakupy w internecie i tym razem też chce wyznaczać kierunek rozwoju tego rynku w 2018 roku i w następnych - dodaje Bonarowski.

Allegro Smart!: ceny

A ile to wszystko kosztuje? Usługa w okresie promocyjnym od 27 sierpnia do 30 września wystartuje w dwóch opcjach. W tym okresie do wyboru będą dwa warianty:

  • 365 przesyłek w ciągu 12 miesięcy za 49 złotych lub
  • 180 przesyłek w ciągu 6 miesięcy za 39 złotych.

Wystarczy więc, że zamawiamy minimum pięć – siedem przesyłek rocznie, by wszystkimi kolejnymi dostawami cieszyć się już za darmo. Co ważne, w cenę wliczone są także zwroty towaru.

Allegro Smart!: gdzie odbierać przesyłki?

W ramach pakietu dostaw do wyboru będą m.in. paczkomaty InPost i punkty odbioru: placówki Poczty Polskiej, sklepy Żabka i Freshmarket, punkty Ruch, stacje paliw Orlen. W sumie towar za darmo będzie wysłany do 15 tys. miejsc w całej Polsce.

Allegro Smart!: wysyłka nie zawsze będzie darmowa

#

Żeby skorzystać z usługi Allegro Smart! należy zrobić zakupy u jednego sprzedawcy na kwotę minimum 40 zł. Jeden produkt za 20 złotych nie uprawnia do wykorzystania darmowej wysyłki, ale już dwa po 20 zł - jak najbardziej.

- Allegro Smart! będzie dostępne tylko u najlepszych sprzedawców na Allegro. Do programu zaproszeni są ci, którzy mogą pochwalić się przynajmniej 98 proc. poleceń - wyjaśnia Michał Bonarowski. - Jesteśmy przekonani, że to bardzo dobre rozwiązanie i dla klientów, i dla sprzedawców. Klienci otrzymują dostęp do najlepszych z najlepszych sprzedawców. Do takich, którzy dbają o jakość usługi na najwyższym poziomie, są pomocni i profesjonalni. Z kolei dla sprzedawców Allegro Smart! to zachęta do polepszania usług. Najlepsi z nich trafiają do programu i z pewnością mogą liczyć na wzrost sprzedaży - dodaje Bonarowski.

Co istotne, Allegro Smart! to nie tylko bezpłatne dostawy zakupów. Dla korzystających z usługi pojawi się specjalna strefa ze zniżkami.

- Będzie tutaj jeszcze taniej niż we wszystkich innych promocjach organizowanych przez Allegro. Poziom upustu wyniesie kilkadziesiąt procent w stosunku do normalnych cen – zapewnia Bonarowski.

Allegro Smart! to również łatwiejszy dostęp do pomocy konsultanta. Allegro zakłada, że większość spraw będzie rozwiązywana w ciągu 2 godzin od zgłoszenia. Jednocześnie dla spraw skomplikowanych rezerwuje 48 godzinny termin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także