Będzie trudniej przejąć twoje konto na Allegro

Będzie trudniej przejąć twoje konto na Allegro27.06.2017 10:59
Będzie trudniej przejąć twoje konto na Allegro
Źródło zdjęć: © Fotolia

Korzystasz z jednego hasła w wielu serwisach? To ryzykowne podejście - wystarczy, że w którymś dojdzie do wycieku danych i teoretycznie cyberprzestępcy będą mogli przejąć kilka kont. Przeszkodzić w tym może jednak dwuetapowa weryfikacja. Właśnie pojawiła się na Allegro.

Dwuetapowa weryfikacja utrudnia obcym osobom zalogowanie się na konto, nawet jeżeli znają login i hasło. A to dlatego, że podczas logowania kolejnym krokiem jest wpisanie kodu SMS, który przychodzi na podany numer telefonu. Nawet jeżeli ktoś wykradnie nasze hasło, to nie dostanie się do konta, jeśli nie będzie miał przy sobie komórki właściciela.

Teraz dwuetapowa weryfikacja pojawiła się na Allegro. By ją włączyć, należy w menu “moje allegro” przejść do opcji “moje konto”, a następnie zajrzeć do sekcji “bezpieczeństwo”. Właśnie tam włączymy dwuetapowe logowanie.

289190340181960762
Źródło zdjęć: © Allegro

Teoretycznie wpisywanie kodu przy każdym logowaniu może być uciążliwe. Dlatego można dodać “zaufane urządzenia” - przy logowaniu na tych sprzętach nie będziesz pytany o kod weryfikacyjny.

WannaCry nie był pierwszy. Oto najgroźniejsze ataki hakerów

Dwuetapowe logowanie nie musi być męczące, a może uratować nasze konto, gdyby doszło do wycieku danych. Dobrze, że największy aukcyjny serwis w Polsce w końcu taki system wprowadza. Warto z niego skorzystać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)