Fałszywe autografy Jacksona na Allegro

Fałszywe autografy Jacksona na Allegro

Fałszywe autografy Jacksona na Allegro
Źródło zdjęć: © AFP
14.07.2009 11:01, aktualizacja: 14.07.2009 11:23

Po śmierci Michaela Jacksona w serwisie aukcyjnym Allegro.pl pojawiły się zdjęcia z fałszywymi autografami piosenkarza - donosi Dziennik Internautów. Ceny podróbek sięgają nawet 500 zł

Podobna sytuacja ma miejsce prawie zawsze, gdy umrze znana osobistość, nawet po śmierci Jana Pawła II w serwisach aukcyjnych oszuści próbowali sprzedać jego podrobione podpisy złożone na różnego rodzaju pamiątkach. Bardzo często podrabiane są również podpisy aktorów, szczególnie gwiazd Hollywood.

Obraz
© (fot. AFP)

Fani gwiazdora oraz osoby na co dzień zajmujące się kolekcjonowaniem autografów znanych osobistości informowały Allegro o zaistniałej sytuacji, ale przedstawiciele serwisu aukcyjnego nie mają zamiaru nic robić z opisanym procederem. "Trudno usunąć aukcję na podstawie jednostkowego zgłoszenia, ponieważ wiarygodność takich zgłoszeń jest praktycznie żadna" - napisano w oświadczeniu przesłanym Dziennikowi Internautów. Według prawników serwisu nie mogą oni usuwać aukcji, ani podjąć kroków prawnych przeciwko sprzedającym jedynie na podstawie kilku doniesień. Inaczej sytuacja przedstawiała się w wypadku, gdy sprawę zgłosi serwisowi sam autor podpisu albo podmiot go reprezentujący.

Autografy gwiazd można również kupić w zagranicznych serwisach aukcyjnych takich jak ebay.com. Biorąc pod uwagę sporą ilość tego typu pamiątek po artystach można przyznać rację serwisom aukcyjnym, że ciężko jest sprawdzać autentyczność każdego z wystawianych na aukcji podpisów. Nie zmienia to jednak faktu, że należy poszukać rozwiązania opisanej sytuacji. Być może należy zakazać handlu takimi przedmiotami w serwisach aukcyjnych i pozostawić tę kwestię serwisom specjalistycznym, na których osoby zajmujące się zdobywaniem autografów byłyby w stanie lepiej wychwytywać podróbki.

W najbliższym czasie nie zanosi się jednak na żadne zmiany, które pomogłyby rozwiązać kwestię handlu fałszowanymi podpisami znanych celebrytów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)