Jak oszczędzić pieniądze na Allegro?

Jak oszczędzić pieniądze na Allegro?

07.10.2009 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pięć milionów złotych zaoszczędzili już mieszkańcy miast biorących udział w akcji alleMIASTO. Najbardziej oszczędni są koszalinianie - w ich portfelach pozostało już ponad 360 tysięcy złotych.

O kolejne miejsca walczą Słupsk i Tychy, a zaraz z nimi jest Zielona Góra i Tarnów. W rywalizacji o miano Najbardziej Oszczędnego Miasta w rozmiarze M (90-13. tys. mieszkańców), która rozpoczęła się 1 września, biorą udział mieszkańcy Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina, Wałbrzycha, Elbląga, Grudziądza, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Włocławka, Płocka, Kalisza i Jastrzębia Zdroju. Wartość i dokonywanych zakupów na Allegro jest mnożona przez odpowiadające im wskaźniki oszczędności, a następnie sumowana. Ranking oszczędności miast możemy obserwować na bieżąco na stronie www.allemiasto.pl.

Wskaźnik oszczędności został przygotowany w oparciu o badania przeprowadzone przez największą polską platformę aukcyjną Allegro przy współpracy z Ceneo.pl, Cokupić oraz firmę badawczą Estymator.

„W trakcie badań zestawiono ceny 360. produktów w tradycyjnych sklepach i w sklepach internetowych i na aukcjach. Wyniki badań wykazały, że zakupy w Internecie są tańsze średnio o 20 proc., a w niektórych grupach produktów nawet o ponad 30 proc.” – mówi Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro.

Wielka rywalizacja w oszczędzaniu zakończy się ostatniego dnia października. Najbardziej oszczędne polskie miasto w rozmiarze M poznamy w połowie listopada, a nagrodą dla jego mieszkańców będzie Wielki Koncert Sylwestrowy sponsorowany przez Allegro, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Sofa, DJ Hugo, Mosquitoo i Maria Sadowska. Będzie też szampan, sztuczne ognie oraz konkursy – nie tylko dla Allegrowiczów!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)