Allegro startuje na Białorusi i Kazachstanie

Allegro startuje na Białorusi i Kazachstanie

03.04.2009 17:00, aktual.: 03.04.2009 17:17

Największa platforma handlowa w Polsce Allegro.pl zaistnieje na nowych rynkach. Tym razem serwisy aukcyjne spod znaku Grupy Allegro pojawiły się w Kazachstanie (www.allegro.kz) i na Białorusi (www.allegro.by).

‑ _ Nasza polityka przewiduje zdobywanie nowych rynków. Zarówno Kazachstan, jak i Białoruś to rynki bardzo obiecujące _ - tłumaczy Arkadiusz Wójkiewicz, dyrektor marketingu ds. serwisów międzynarodowych. - _ Zanim powstał serwis na Białorusi w polskim Allegro było zarejestrowanych ponad 1500 obywateli tego kraju. Z kolei w bliźniaczym serwisie rosyjskim Molotok.ru (również należącym do Grupy Allegro) swojego konta miało zarejestrowanych ponad 2 tysiące Kazachów. _
Białoruski i kazachski serwis Allegro wystartowały w wersjach beta 2. lutego. W tym czasie zarejestrowało się w nich po kilka tysięcy Użytkowników.
W obu serwisach wystawiono już po kilkadziesiąt tysięcy aukcji. Oba zarejestrowały ponad 15. tysięcy odwiedzin.
‑. Jak widać, Użytkownicy w obu tych krajach czekali na pojawienie się takiej oferty na rynku - dodaje Arkadiusz Wójkiewicz. - Sądzimy, iż będą to bardzo dynamicznie rozwijające się platformy handlowe.
Czytaj też:
pracaAllegro zniknie z sieci - http://www.internetstandard.pl/news/342476/pracaallegro.zniknie.z.sieci.html

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)