Największy polski serwis z grami wystawiony na Allegro

Największy polski serwis z grami wystawiony na Allegro
Źródło zdjęć: © kurnik.pl

05.08.2009 12:32, aktual.: 05.08.2009 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właściciel największego Polskiego serwisu z grami online wystawił go na sprzedaż. Serwis został wyceniony na 10 mln zł. Jednakże cena ta nie została od razu podana do publicznej wiadomości. Platformą sprzedaży wybraną przez Marka Futregę został serwis aukcyjny Allegro

Właściciel największego polskiego serwisu z grami online - kurnik.pl, wystawił go na sprzedaż. Serwis został wyceniony na 10 mln zł. Jednakże cena ta nie została od razu podana do publicznej wiadomości. Platformą sprzedaży wybraną przez Marka Futregę został serwis aukcyjny Allegro.

Aukcja zawierała cenę minimalną 1. mln zł, która jednak została bardzo szybko przekroczona przez licytujących. Niestety, równie prędko aukcja przybrała obraz absurdu ponieważ sumy oferowane przez licytujących sięgnęły kilkuset milionów złotych. Ostateczna suma, zaoferowana przez jednego z użytkowników wyniosła 999 000 100 zł!

Obraz
© (fot. kurnik.pl)

Jak można się było spodziewać licytacja serwisu kurnik.pl przyciągnęła głównie nierozsądnych użytkowników, którzy potraktowali aukcję jako doskonałą zabawę i okazję do składania nierealnych ofert. W efekcie do sprzedaży serwisu nie doszło ponieważ wszystkie oferty zostały wycofane przez sprzedającego, który przy każdym użytkowniku podał powód "licytujący robił sobie jaja". Warto jednak przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, sprzedający mógł podać osobę, która wygrała aukcję do sądu. Nie byłaby to pierwsza sprawa o takim charakterze. Wcześniej sądy orzekały wyroki nakazujące żartownisiom zapłatę za zakupiony przedmiot. Gdyby w tym wypadku doszło do takiej sytuacji, bez wątpienia byłby to jednak najbardziej spektakularny proces w sprawie żartów na Allegro. Ciekawe w jaki sposób użytkownik zapłaciłby właścicielowi "kurnika" prawie miliard złotych.

Pojawiają się jednak głosy, które wyrażają opinię, że aukcja nie miała wcale na celu sprzedaży serwisu z grami, a jedynie nagłośnienie informacji o chęci jego sprzedaży. W takim wypadku trzeba przyznać, że właściciel wybrał ciekawą, acz skuteczną formę promocji, ponieważ dzisiaj o aukcji piszą praktycznie wszystkie serwisy branżowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)