Korzystasz z Allegro? Będzie drożej!

Korzystasz z Allegro? Będzie drożej!
Źródło zdjęć: © WP.PL

10.08.2012 12:55, aktual.: 10.08.2012 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 21 sierpnia 2012 roku na słynnym polskim portalu aukcyjnym zacznie obowiązywać zupełnie nowy cennik. Zwiększają się prowizje od sprzedaży zarówno dla zwykłych sprzedawców, jak i dla sklepów. Rosną również ceny opcji dodatkowych.

Zmiany odczują głównie sklepy, które staną przed wyborem podniesienia ceny końcowej lub straty dodatkowego przychodu z marży. Za przedmioty o wartości do 10. zł musiały do tej pory zapłacić prowizję w wysokości 8 proc. końcowej ceny. Od momentu wprowadzenia zmian będzie to 9 proc. We wszystkich transakcjach o większej wartości sprzedawcy będą musieli do stałej kwoty (wyszczególnionej w regulaminie) zawartej w prowizji dodać równo 1 zł.

Cennik dla zwykłych sprzedawców jest różny dla poszczególnych grup kategorii oraz podkategorii przedmiotów. Od 2. sierpnia wysokość prowizji zmienia się odpowiednio dla każdej takiej grupy o jeden punkt procentowy (dla przedmiotów o wartości poniżej 100 zł). Dla niektórych kategorii jest więc to podwyżka kwoty prowizji nawet o 20 procent. Dla przedmiotów o wartości powyżej 100 zł będzie trzeba doliczyć (podobnie, jak w przypadku sklepów) 1 zł do stałej kwoty składającej się na prowizję.

Od 3. do 100 procent zwiększa się także cena wystawienia przedmiotu na okres 14 dni. Wzrosną również opłaty za wyróżnienie oferty - na szczęście ta zmiana dotyczy tylko sklepów. Przed podwyżkami ustrzegły się opłaty za wystawienie przedmiotu na aukcję, jednak w przypadku dokonania sprzedaży - nie będą one zwracane.

Co to oznacza dla klientów Allegro? Zapewne wzrost cen, który nie musi być jednak zbyt dotkliwy - tak naprawdę mowa tu o niewielkich kwotach, których część z pewnością wezmą na siebie sami sprzedający.

Dokładny cennik uwzględniający zmiany możecie znaleźć na stronach Allegro.

jg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (582)
Zobacz także