To już dziś. Potężne zmiany na Allegro

To już dziś. Potężne zmiany na Allegro17.11.2017 14:13
To już dziś. Potężne zmiany na Allegro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Stało się – Kup Teraz znika z niektórych ogłoszeń na Allegro. Wprowadzone zmiany mają wzmocnić serwis w segmencie portali ogłoszeniowych.

"Zamiast przycisku “kup teraz”, przeglądający ogłoszenia widzą w treści numer telefonu sprzedającego. Zainteresowani kupnem muszą sami zadzwonić do sprzedającego i uzgodnić warunki. Tym samym wszystkie ustalenia dotyczące zakupu zależą od sprzedającego i kupującego" – pisaliśmy wcześniej na naszym portalu.

Zmiany są o tyle istotne, że obejmą około 15 kategorii, głównie związanych z motoryzacją, jak również wakacjami i nieruchomościami. Do tego od 16 listopada w kategorii Dom i Ogród zostaną zniesione opłaty za wystawienie oferty oraz dodanie dodatkowych zdjęć.

Poprosiłem firmę o komentarz dotyczący zmian. Odpowiedzi udzielił mi Paweł Klimiuk, Dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro:
"Wbrew sensacyjnym doniesieniom niektórych mediów Kup teraz nie znika z Allegro. Sprawa dotyczy de facto wprowadzenia nowego formatu typowo ogłoszeniowego, tylko w kilku kategoriach, w których nie można kupić produktu - w tym wypadku samochodów, motocykli, nieruchomości czy ofert wakacyjnych - bez kontaktu ze sprzedającym. Ze strony oferty zniknęły więc szczegóły dostawy, płatności, gwarancji czy reklamacji a obecne są tylko informacje typowe dla ogłoszeń, z których najważniejszą jest numer telefonu do sprzedającego. Dzięki wprowadzeniu nowego formatu ogłoszenia wystawianie ofert i zakupy w tych kategoriach są jeszcze prostsze i łatwiejsze. Planujemy dalszy rozwój kategorii ogłoszeniowych na Allegro".

Serwisy pokroju OLX mają powód do niepokoju?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)