Startuje Nokia Ovi Store

Startuje Nokia Ovi Store

Startuje Nokia Ovi Store
Źródło zdjęć: © Nokia
26.05.2009 19:39, aktualizacja: 27.05.2009 10:10

Ruszył Ovi Store - mobilny sklep internetowy z aplikacjami przeznaczonymi na smartfony marki Nokia. Pierwsze regiony, w których dostępny był sklep to Australia, Irlandia, Singapur i Hiszpania. Dziś do listy dołączyła Finlandia i Wielka Brytania, wkrótce uruchomiony zostanie globalny dostęp do sklepu.

Sklep zgodny jest obecnie z ponad 50 modelami telefonów Nokii, które sprzedano do tej pory w łącznej ilości 50 mln sztuk. Jeśli Ovi Store nie jest jedną z wielu standardowych ikon menu telefonu, aplikację należy pobrać przez pozycję "Pobierz" w menu głównym.

Płatne aplikacje będzie można pobrać płacąc za nie przy pomocy karty kredytowej oraz za pośrednictwem operatora (koszt zakupu dopisany zostanie do rachunku telefonicznego). W kwestii drugiego wariantu Nokia podpisała już umowy z operatorami komórkowymi w Australii, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Rosji, Singapurze, a także we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

W ofercie sklepu znalazły się zarówno gry, aplikacje użytkowe, serwisy web-we i lokalizacyjne, jak i podcasty czy pliki wideo. Według materiału prasowego Nokii, już dziś sklep powinien być dostępny dla klientów na całym świecie.

Twórcy aplikacji otrzymują 70% kwoty, w której oferowany jest dany produkt Ovi Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)