Adobe ColdFusion 9 i ColdFusion Builder dostępne w wersji beta

Adobe ColdFusion 9 i ColdFusion Builder dostępne w wersji beta

Adobe ColdFusion 9 i ColdFusion Builder dostępne w wersji beta
17.07.2009 12:31

Firma Adobe poinformowała o udostępnieniu wersji beta oprogramowania Adobe ColdFusion 9 i ColdFusion Builder. ColdFusion 9 to wszechstronna technologia programowania, która umożliwia tworzenie dynamicznych serwisów WWW i aplikacji internetowych. Dzięki łatwej integracji ze złożonymi środowiskami przedsiębiorstw oraz zestawowi interaktywnych funkcji zwiększa produktywność programistów. ColdFusion Builder jest natomiast nowym zintegrowanym środowiskiem programowania (IDE) opartym na systemie Eclipse, pozwalającym na szybkie tworzenie aplikacji za pomocą technologii ColdFusion.

Programiści używający technologii ColdFusion mogą teraz lepiej wykorzystać jej integrację z platformą Adobe Flash –. kompleksowym systemem zintegrowanych narzędzi, infrastruktur, klientów i serwerów, aby tworzyć aplikacje internetowe, treści i materiały wideo, które można uruchamiać na różnych urządzeniach i w wielu systemach operacyjnych. Nowe narzędzia ułatwią im również budowanie zaawansowanych interfejsów użytkownika dla aplikacji działających w przedsiębiorstwie oraz ich integrację z różnymi technologiami.

„Technologia ColdFusion jest wdrażana o wiele częściej, odkąd w wersji ColdFusion 8 wprowadziliśmy obsługę standardów Flex, AJAX i PDF. Można ją teraz lepiej zintegrować z wieloma produktami i środowiskami –. od aplikacji Adobe AIR po oprogramowanie dla przedsiębiorstw Adobe LiveCycle ES, co jest korzystne ekonomicznie dla firm, podczas gdy ColdFusion Builder zapewnia programistom używającym technologii RIA rozszerzony przepływ pracy między platformami ColdFusion i Flash” mówi David Wadhwani, General Manager i Vice President Platformy Biznesowej Adobe.

Obraz
© (fot. Adobe)

ColdFusion 9 przyspiesza cykl programowania poprzez ograniczenie złożonej warstwy logiki biznesowej do kilku wierszy kodu. Aplikacje utworzone za pomocą tej technologii łatwo uzyskują dostęp do danych z infrastruktury przedsiębiorstwa, w tym –. z oprogramowania Microsoft SharePoint, plików Microsoft Office oraz standardowych portletów. Wśród nowych funkcji rozwiązania ColdFusion 9 znajduje się aplikacja Adobe AIR umożliwiająca zarządzanie wieloma serwerami ColdFusion z jednego miejsca, co przynosi oszczędność czasu i eliminuje wiele zbędnych czynności. ColdFusion 9 umożliwia również lokalną i zdalną synchronizację baz danych z programem Adobe AIR, co stanowi duże udogodnienie dla użytkowników, ponieważ umożliwia im używanie aplikacji niezależnie od łączności z Internetem. Ponadto ścisła integracja z systemem odwzorowań obiektowo-relacyjnych (Object Relational Mapping - ORM) firmy Hibernate zapewnia programistom dostęp do aplikacji niezależnych od baz danych. Kombinacja tych nowych funkcji może znacznie
przyspieszyć tworzenie i wdrażanie aplikacji internetowych.

ColdFusion Builder jest nowym narzędziem programistycznym, które zapewnia ujednolicone środowisko programowania z możliwością dostosowań i rozszerzeń, umożliwiające kodowanie aplikacji, zarządzanie serwerami i wdrażanie projektów. Oferuje narzędzia do debugowania aplikacji w środowisku IDE oraz zdalnej obsługi i generowania kodów niestandardowych, a także środowisko programowania i obsługi aplikacji utworzonych za pomocą technologii ColdFusion 7 i 8. ColdFusion Builder zwiększa produktywność programistów dzięki automatyzacji powtarzalnych zadań oraz możliwości wielokrotnego wykorzystania kodu. ColdFusion Builder i Adobe Flash Builder są oparte na technologii Eclipse, co zapewnia ścisłą integrację funkcji oraz rozszerzony przepływ pracy. Wszystkie te udogodnienia ułatwiają generowanie kodów klientów i serwerów oraz tworzenie bogatych interfejsów i aplikacji w warstwie logicznej serwerów ColdFusion.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)