Co szykuje Adobe?

Co szykuje Adobe?
Źródło zdjęć: © Adobe

29.05.2008 10:45, aktual.: 29.05.2008 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie udostępnione wersje beta obrazują kierunek dalszego
rozwoju pakietu Adobe Creative Suite. Zastosowane w nim nowe funkcje i
technologie mają uprościć i usprawnić projektowanie oraz przepływ pracy z wykorzystaniem różnych narzędzi

Wersja beta nowego Dreamweavera zawiera pasek narzędzi Related Files oraz funkcję Code Navigator, które pozwalają użytkownikom wnikać głęboko w złożone strony zawierające pliki HTML, łącza do dokumentów JavaScript i zintegrowane dane XML. Użytkownicy mogą przeglądać pliki powiązane widoczne w pasku narzędzi Related Files i za pomocą funkcji Code Navigator wprowadzać zmiany w kodzie, które ukazują się w różnych częściach dokumentu po jednokrotnym naciśnięciu przycisku aktualizacji. Zaktualizowana wersja oprogramowania Dreamweaver jest również wyposażona w nowy tryb Live View, oparty na module renderingu typu open source pod nazwą Webkit. Tryb ten pozwala użytkownikom przeglądać na bieżąco treści umieszczone w środowisku rzeczywistym bez potrzeby wychodzenia z programu Dreamweaver w celu obejrzenia tych treści z poziomu przeglądarki.

Funkcja ta umożliwia również użytkownikom zamrażanie kodu w języku JavaScript w celu debugowania stron interaktywnych, a także przeglądanie treści we Flash'u i interakcje z nimi. Nowości w wersji beta programu Fireworks obejmują nowy interfejs użytkownika, który jest obecnie zgodny z innymi aplikacjami wchodzącymi w skład pakietu Creative Suite. Ułatwia to użytkownikom przełączanie się między aplikacjami, które mają teraz taki sam wygląd i sposób obsługi.

Ponadto wersja beta programu Fireworks pozwala użytkownikom eksportować zaprojektowane kompozycje w postaci zapewniających dużą wierność obrazu, interaktywnych i bezpiecznych dokumentów w formacie Adobe PDF. Najważniejszą cechą nowej wersji Fireworks jest pełna zgodność ze środowiskiem Adobe AIR, technologią HTML i Adobe Flash oraz oprogramowaniem Adobe Flex Builder, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć "uniwersalne" projekty i wdrażać je na dowolnej platformie.

Z kolei wersja beta oprogramowania Soundbooth zawiera szereg nowych funkcji umożliwiających twórcom efektywniejszą realizację zadań związanych z produkcją dźwięku, w tym nową funkcję obsługi wielu ścieżek, która pozwala użytkownikom edytować wiele klipów dźwiękowych na różnych ścieżkach, a także nową możliwość dostosowywania przez użytkowników poziomów głośności plików dźwiękowych. Wersja umożliwia również przeglądanie ustawień kompresji plików MP3 przed ich zapisaniem. Zawiera także nową technologię rozpoznawania mowy, która pozwala użytkownikom szybko tworzyć transkrypcje ścieżek dialogowych oraz przeszukiwać je na ścieżce czasu pod kątem występowania określonych słów i fraz. Dostępność i wymagania systemowe

Po załadowaniu i uruchomieniu wersje beta oprogramowania Dreamweaver, Fireworks i Soundbooth będą aktywne przez 4. godzin. Po tym czasie dostęp do nich będą mieli tylko klienci posiadający pakiet CS3. Będą oni mogli, korzystając z numerów seryjnych swoich pakietów CS3, odblokować wersje beta i bezpłatnie ich używać do chwili udostępnienia następnej wersji pakietu Creative Suite.

Dostęp do wersji beta pozwoli użytkownikom przekazywać za pośrednictwem serwisu Adobe Labs ich sugestie dotyczące przeszłego rozwoju produktu. Wersje beta programów Dreamweaver i Fireworks działają pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, w tym systemu Microsoft Windows XP z pakietem Service Pack 2. systemu Windows Vista i systemu Mac OS X w wersji 10.4.11 lub nowszej zainstalowanego na komputerach Macintosh z procesorami PowerPC G5 lub Intel. Wersja beta programu Soundbooth działa pod kontrolą wszystkich wymienionych systemów poza systemami zainstalowanymi na komputerach Macintosh z procesorami PowerPC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)