Solid Explorer Beta

Solid Explorer Beta

Solid Explorer Beta
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
08.06.2012 08:40, aktualizacja: 12.06.2012 12:38

Solid Explorer Beta to mobilny menedżer plików, powstały z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów z zainstalowanym systemem Android. Aplikacja została zaprojektowana przez polskiego programistę, Krzysztofa Głodowskiego.

Solid Explorer Beta to mobilny menedżer plików, powstały z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów z zainstalowanym systemem Android. Aplikacja została zaprojektowana przez polskiego programistę, Krzysztofa Głodowskiego. Aktualnie program znajduje się w fazie beta testów, w związku z czym każdy chętny może zaopatrzyć się w nią za darmo.

Solid Explorer pozwala przeglądać pliki zgromadzone w pamięci urządzenia mobilnego oraz zarządzać nimi. Służą do tego dwa niezależne panele, pomiędzy którymi użytkownik może przenosić wybrane pliki lub foldery (funkcja „przeciągnij i upuść”).

Aplikacja umożliwia również tworzenie oraz rozpakowywanie archiwów ZIP i RAR, a także oferuje dodatkowe opcje sieciowe, takie jak udostępnianie folderów za pośrednictwem FTP oraz obsługa zewnętrznych dysków twardych typu „cloud” – Dropbox i Box.

Aplikacja Krzysztofa Głodowskiego oferuje bardzo dokładne informacje na temat ścieżek dostępu do plików. Co więcej, pozwala odnajdywać konkretne pliki i foldery, dzięki szczegółowej wyszukiwarce. Program robi też wrażenie pod kątem wizualnym – jest bardzo czytelny i utrzymany w stonowanych barwach. Nie brakuje w nim wielu dodatkowych funkcji, w tym efektownej graficznie prezentacji statystyk wykorzystania wewnętrznej pamięci smartfona/tabletu bądź karty pamięci.

Solid Explorer znajduje się obecnie w fazie beta testów (stan na początek maja 2012 roku). Obecnie aplikacja jest dostępna za darmo, a wszyscy użytkownicy, którzy zdecydują się na jej pobranie są proszeni o wysyłanie autorowi informacji o błędach. Po wydaniu pełnej wersji (oferującej m.in. obsługę wielu języków, w tym – miejmy nadzieję – języka polskiego), Solid Explorer będzie oferowany za opłatą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)