Adobe uaktualnia wtyczkę Flash Player

Adobe uaktualnia wtyczkę Flash Player
Źródło zdjęć: © Adobe

25.02.2009 20:00, aktual.: 26.02.2009 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe uaktualniła wtyczkę Flash Player. Łatka naprawia kilka błędów jakie mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników takich systemów operacyjnych jak Windows, OS X oraz Linux.

Uaktualnienie przygotowane przez firmę Adobe naprawia błędy związane z odtwarzaczem Flash. Umożliwiają one cyberprzestępcom zaatakowanie komputera dowolnego użytkownika podłączonego do Sieci. Wystarczy, że niczego nie świadomy internauta uruchomi, stworzony przez oszustów, plik SWF.

Ataki z wykorzystaniem plików Shockwave Flash stanowią obecnie dosyć spore zagrożenie. Głównie dlatego, że wielu użytkowników posiada na swoim komputerze zainstalowany specjalny odtwarzacz umożliwiający otwarcie danych zapisanych w tym formacie.

Zdaniem specjalistów z iDefense użytkownicy Sieci są bardzo często oszukiwani w niezwykle prosty sposób. Plik Flash stworzony przez przestępców umieszczany jest na znanej, budzącej zaufanie stronie. Internauci nie spodziewają się więc ataku i uruchamiają niebezpieczną zawartość.

Najnowsza wersja odtwarzacza Flash oznaczona jest numerem 10.0.22.87. Więcej informacji o dostępnych aktualizacjach znajduje się na oficjalnej stronie Adobe - http://www.adobe.com/support/security/advisories/apsa09-01.html.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Adobe zaktualizowało dwa inne swoje programy - Reader oraz Acrobat. O fakcie tym pisaliśmy w artykule zatytułowanym "Krytyczna luka w dwóch programach Adobe" - http://www.pcworld.pl/news/338213/krytyczna.luka.w.dwoch.programach.adobe.html.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także