Adobe uaktualnia wtyczkę Flash Player

Adobe uaktualnia wtyczkę Flash Player

Adobe uaktualnia wtyczkę Flash Player
Źródło zdjęć: © Adobe
25.02.2009 20:00, aktualizacja: 26.02.2009 10:28

Firma Adobe uaktualniła wtyczkę Flash Player. Łatka naprawia kilka błędów jakie mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników takich systemów operacyjnych jak Windows, OS X oraz Linux.

Uaktualnienie przygotowane przez firmę Adobe naprawia błędy związane z odtwarzaczem Flash. Umożliwiają one cyberprzestępcom zaatakowanie komputera dowolnego użytkownika podłączonego do Sieci. Wystarczy, że niczego nie świadomy internauta uruchomi, stworzony przez oszustów, plik SWF.

Ataki z wykorzystaniem plików Shockwave Flash stanowią obecnie dosyć spore zagrożenie. Głównie dlatego, że wielu użytkowników posiada na swoim komputerze zainstalowany specjalny odtwarzacz umożliwiający otwarcie danych zapisanych w tym formacie.

Zdaniem specjalistów z iDefense użytkownicy Sieci są bardzo często oszukiwani w niezwykle prosty sposób. Plik Flash stworzony przez przestępców umieszczany jest na znanej, budzącej zaufanie stronie. Internauci nie spodziewają się więc ataku i uruchamiają niebezpieczną zawartość.

Najnowsza wersja odtwarzacza Flash oznaczona jest numerem 10.0.22.87. Więcej informacji o dostępnych aktualizacjach znajduje się na oficjalnej stronie Adobe - http://www.adobe.com/support/security/advisories/apsa09-01.html.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Adobe zaktualizowało dwa inne swoje programy - Reader oraz Acrobat. O fakcie tym pisaliśmy w artykule zatytułowanym "Krytyczna luka w dwóch programach Adobe" - http://www.pcworld.pl/news/338213/krytyczna.luka.w.dwoch.programach.adobe.html.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)