Adobe ColdFusion 9 w publicznej fazie beta

Adobe ColdFusion 9 w publicznej fazie beta

Adobe ColdFusion 9 w publicznej fazie beta
Źródło zdjęć: © Adobe
13.07.2009 09:30, aktualizacja: 27.07.2009 10:48

Firma Adobe udostępniła publicznie wersję beta ColdFusion 9, narzędzia do tworzenia dynamicznych stron WWW oraz aplikacji internetowych. Najnowsza odsłona programu oferuje m.in. integrację z Microsoft SharePoint oraz zintegrowane środowisko programistyczne Adobe ColdFusion Builder.

Autorzy Adobe ColdFusion 9 twierdzą, że najnowsza wersja oferuje przede wszystkim więcej możliwości produkcyjnych dla deweloperów, w tym przede wszystkim lepszą integrację z Adobe Flash Builder Adobe AIR oraz AJAX.

Adam Lehman zarządzający projektem ColdFusion powiedział, że wersja 9 Beta to również nowy sposób budowania aplikacji baz danych bez konieczności pisania kodu SQL. Zamiast tego program oferuje technologię "Hibernate", która pozwala na budowanie aplikacji z obiektów.

Adobe chce poprzez wydanie ColdFusion 9 umożliwić tworzenie aplikacji, które będą mogły być rozwijane w Adobe AIR w trybie offline i następnie uzupełniane w ColdFusion 9 w trybie online. Firma wymienia również lepszą integrację z własnymi produktami Flex i Flash oraz platformą SharePoin firmy Microsoft ( m.in. natywna obsługa dokumentów z programów Office - głównie Excela o PowerPointa ).

ColdFusion Builder to product oparty na platformie Eclipse, który stanowi pełne IDE do budowania aplikacji ColdFusion. Moduł oferuje również narzędzie do pracy na bazach danych, do tego wspiera HTML, CSS i JavaScript.

Do pobrania ( po zarejestrowaniu się na stronie Adobe:
Adobe ColdFusion 9 Beta - https://www.adobe.com/cfusion/entitlement/index.cfm?e=labs_coldfusion9
ColdFusion Builder - https://www.adobe.com/cfusion/entitlement/index.cfm?e=labs_coldfusionbuilder

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)