Zobacz zaćmienie Księżyca z telefonu lub komputera

Zobacz zaćmienie Księżyca z telefonu lub komputera

Zobacz zaćmienie Księżyca z telefonu lub komputera
Źródło zdjęć: © Gizmodo
15.06.2011 16:59, aktualizacja: 16.06.2011 14:40

Dzisiejsze zaćmienie Księżyca może być trudne do obserwowania w Polsce, ponieważ zacznie się, kiedy Słońce będzie jeszcze rozświetlać niebo, a Księżyc będzie znajdował się za horyzontem (w początkowej fazie). Jeśli takie trudności was odstraszają, to skorzystajcie z pomocy Google.

Google przygotował dla nas trzy narzędzia, dzięki którym zobaczymy całkowite zaćmienie Księżyca. Mamy do wyboru: aplikację na Androida (zobaczymy z niej obraz na żywo z wybranych obserwatoriów), kanał na YouTubie (od godziny 20. w momencie pisania kanał szwankował) lub przez dodanie tej warstwy do aplikacji Google Earth. Oprócz danych na żywo z obserwatoriów, gdzie zaćmienie będzie lepiej widoczne niż w Polsce, polecamy także nasze obserwatorium w Grudziądzu, które przygotowało relację na żywo z tego wydarzenia.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Dzisiejsze zaćmienie zacznie się o godzinie 20:23. lecz nie będzie widoczne w Polsce, ponieważ Księżyc znajduje się wtedy za horyzontem. Dopiero około godziny 21 zacznie się pojawiać na niebie od strony południowo-wschodniej. Maksimum zaćmienia będzie o 22:13, a zakończy się o 1:01. Kolejna szansa na zaćmienie całkowite Księżyca w Polsce już za ponad cztery lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)