Kontroluj ogrzewanie przy pomocy komputera lub telefonu

Kontroluj ogrzewanie przy pomocy komputera lub telefonu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2013 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydajność pompy ciepła zależy od jakości urządzenia i poprawnej instalacji, jednak maksymalną efektywność osiągnąć możemy również dzięki odpowiedniemu zarządzaniu całym systemem. Teraz sterowanie pompami ciepła firmy Dimplex może odbywać się przy pomocy komputera osobistego, smartfona lub tabletu za pomocą modułu NWPM, który służy jako interfejs pomiędzy tymi urządzeniami grzewczymi a lokalną siecią komputerową.

Efektywność pompy ciepła zależna jest od wielu czynników. Wpływ na parametry pracy ma sama konstrukcja urządzenia, odpowiednie ustawienie i dopasowanie poszczególnych elementów całej instalacji. Aby jednak w najwyższym stopniu wykorzystać potencjał odnawialnych źródeł energii należy zadbać o ciągłe zarządzanie systemem grzewczym. Podczas gdy wiele pomp ciepła wyposażonych jest w profesjonalne sterowniki, firma Dimplex oferuje moduł NWPM umożliwiający monitorowanie i zmienianie ustawień parametrów pompy z poziomu komputera osobistego lub urządzeń mobilnych.

Moduł NWPM to niewielki układ scalony wyposażony w gniazdo sieci Ethernet (popularna wtyczka używana do połączenia z Internetem). Po zainstalowaniu go w pompie ciepła, podłączona może zostać ona do komputera lub sieci lokalnej, a darmowe oprogramowanie pozwala na sprawowanie kontroli nad sprzętem grzewczym. Dodatkowo dostajemy możliwość wglądu w aktualne i historyczne dane robocze, co umożliwia utrzymywanie kosztów ogrzewania na minimalnym poziomie. Co więcej, dostęp do menu możliwy jest również dzięki darmowej aplikacji HeatPumpApp dostępnej na w sklepie AppStore i Google Play. Moduł NWPM umożliwia pełną integrację z inteligentnym domem.

Warunkiem użytkowania aplikacji HeatPumpApp jest posiadanie pompy ciepła firmy Dimplex ze sterownikiem pompy ciepła WPM 2004. WPM 2006, WPM 2007 lub WPM EconPlus oraz modułu rozszerzającego NWPM dla podłączenia do sieci Ethernet. Do transmisji danych potrzebne jest podłączenie DSL z adresem internetowym lub stały adres IP, z którym połączony będzie moduł NWPM. Smartfon lub tablet musi być połączony z internetem, aby uzyskać dostęp do sterownika pompy ciepła przy pomocy aplikacji.W zależności od umowy telefonii komórkowej mogą powstać dodatkowe koszty.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)