Z Vista do Windows 7 tylko poprzez czystą instalację

Z Vista do Windows 7 tylko poprzez czystą instalację

Z Vista do Windows 7 tylko poprzez czystą instalację
24.06.2009 10:30, aktualizacja: 24.06.2009 10:58

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o konieczności wykonania tzw. czystej instalacji podczas aktualizacji z systemu Vista do Windows 7. Według serwisu Tech ARP sprawa dotyczy zarówno wersji E oraz N najnowszego systemu Microsoftu.

Microsoft zadecydował dwa tygodnie temu, że Windows 7 będzie dystrybuowany w Europie w wersji pozbawionej przeglądarki internetowej Internet Explorer, jako tzw. Windows 7 E. Firma chce w ten sposób sprostać wymogom przepisów antymonopolowych obowiązujących w Unii Europejskiej. Alternatywą dla tej wersji systemu ma być jedynie aktualizacja N, która z kolei pozbawiona zostanie odtwarzacza Windows Media Player. Wiadomo również, że żadna inna wersja systemu nie pojawi się w oficjalnych kanałach dystrybucji na Starym Kontynencie.

Serwis Tech ARP potwierdził informację, że jedyną drogą aktualizacji Visty do Windows E lub N będzie czysta instalacja wiążąca się ze skasowaniem dotychczasowych danych i ustawień oraz wykonania kopii zapasowej danych. Wcześniej wiadomo było, że taka sytuacja dotyczyć będzie wersji E oraz systemu Windows XP.

W artykule Tech ARP znalazła się również informacja o tym, że aktualizacja z wersji N systemu Vista do Windows 7 N będzie stanowić wyjątek i nie zmusi użytkowników do zmiany ustawień i kasowania danych.

Czysta instalacja oznacza skasowanie wszystkich plików (dokumentów, obrazków, wideo, muzyki), oprogramowania oraz sterowników. Microsoft wstępnie sugeruje użyć do tego zewnętrznego dysku twardego.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)