Krytyczny błąd aktualizacji z Vista do Windows 7

Krytyczny błąd aktualizacji z Vista do Windows 726.10.2009 16:30
Krytyczny błąd aktualizacji z Vista do Windows 7
Źródło zdjęć: © Windows

Aktualizacja systemu operacyjnego z Windows Vista do Windows 7 kończy się krytycznym błędem, który sprawia, że niemożliwe jest zarówno zainstalowanie najnowszego OS Microsoftu, jak I powrót do poprzedniego środowiska pracy - raportują klienci na forach pomocy technicznej Windows 7. "To sporadyczne przypadki, ale pracujemy już nad rozwiązaniem" - tłumaczy Microsoft.

Użytkownicy Windows 7 zasypują fora pomocy technicznej Windows 7 postami w sprawie krytycznego błędu, który występuje w momencie aktualizacji Windows Vista do Windows 7.

288757183687178387
Źródło zdjęć: © (fot. Microsoft)

Autorzy postów alarmują, że w momencie ukończenia około 75. procesu aktualizacyjnego systemu Vista spotykają się z komunikatem "aktualizacja nie powiodła się, a system Windows Vista zostanie przywrócony". Następnie system restartuje się i zaczyna ponownie aktualizować Vistę. Niestety sytuacja powtarza się.
Osoby, które spotkały się z opisanym problemem aktualizacyjnym twierdzą, że występuje on niezależnie od ilości restartów systemu. Użytkownik Manjigani napisał na forum, że pół nocy spędził czekając aż system "w jakiś sposób sam rozwiąże problem". Niestety to nie pomogło. Z wstępnej analizy raportów nie wynika również by błąd w jakikolwiek sposób związany był z konfiguracja komputera czy źródłem zakupu.

Microsoft odpowiada, że opisany problem aktualizacyjny jest bardzo rzadkim przypadkiem, a inżynierowie już pracują nad jego rozwiązaniem.

Warto dodać, że podobny problem wystąpił podczas premiery dodatku Service Pack 1 (SP1) do systemu Windows Vista oraz po wprowadzeniu aktualizacji Windows XP SP3.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)