Krytyczny błąd aktualizacji z Vista do Windows 7

Krytyczny błąd aktualizacji z Vista do Windows 7
Źródło zdjęć: © Windows

26.10.2009 16:30, aktual.: 26.10.2009 16:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja systemu operacyjnego z Windows Vista do Windows 7 kończy się krytycznym błędem, który sprawia, że niemożliwe jest zarówno zainstalowanie najnowszego OS Microsoftu, jak I powrót do poprzedniego środowiska pracy - raportują klienci na forach pomocy technicznej Windows 7. "To sporadyczne przypadki, ale pracujemy już nad rozwiązaniem" - tłumaczy Microsoft.

Użytkownicy Windows 7 zasypują fora pomocy technicznej Windows 7 postami w sprawie krytycznego błędu, który występuje w momencie aktualizacji Windows Vista do Windows 7.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Autorzy postów alarmują, że w momencie ukończenia około 75. procesu aktualizacyjnego systemu Vista spotykają się z komunikatem "aktualizacja nie powiodła się, a system Windows Vista zostanie przywrócony". Następnie system restartuje się i zaczyna ponownie aktualizować Vistę. Niestety sytuacja powtarza się.
Osoby, które spotkały się z opisanym problemem aktualizacyjnym twierdzą, że występuje on niezależnie od ilości restartów systemu. Użytkownik Manjigani napisał na forum, że pół nocy spędził czekając aż system "w jakiś sposób sam rozwiąże problem". Niestety to nie pomogło. Z wstępnej analizy raportów nie wynika również by błąd w jakikolwiek sposób związany był z konfiguracja komputera czy źródłem zakupu.

Microsoft odpowiada, że opisany problem aktualizacyjny jest bardzo rzadkim przypadkiem, a inżynierowie już pracują nad jego rozwiązaniem.

Warto dodać, że podobny problem wystąpił podczas premiery dodatku Service Pack 1 (SP1) do systemu Windows Vista oraz po wprowadzeniu aktualizacji Windows XP SP3.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)