Premiera Windows Phone 7

Premiera Windows Phone 7
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

11.10.2010 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas dwóch dzisiejszych konferencji prasowych – w Londynie i nieco później w Nowym Jorku – nastąpi uroczysta prezentacja systemu Windows Phone 7.

Początkowo Microsoft wspominał o końcu października jako dacie debiutu, jednak udało mu się przyspieszyć premierę o dwa tygodnie. Zdołano bowiem ukończyć oprogramowanie Zune 4.7 pozwalające komunikować się z platformą muzyczno-filmową Zune z poziomu Windows Phone 7. przed terminem powstał również komunikator Zune Messenger.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Amerykańska konferencja prasowa będzie transmitowana na żywo przez Internet od godziny 15.30 czasu środkowoeuropejskiego. Partnerami koncernu w Stanach Zjednoczonych są AT&T i T-Mobile USA. W Wielkiej Brytanii premierowym partnerem będzie przypuszczalnie O2, co można wywnioskować z napisu "Coming soon: October" na brytyjskiej stronie WWW operatora.

Wśród pierwszych smartfonów z Windows Phone 7 są wymieniane modele HTC Mondrian, LG E900 i Samsung Cetus. Prawdopodobny termin debiutu urządzeń w USA to 8 listopada, na co wskazuje odsyłacz w portalu poświęconym Windows Phone 7.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)