Microsoft Windows 10: jak wrócić do Windows 7, 8 i 8.1?

Microsoft Windows 10: jak wrócić do Windows 7, 8 i 8.1?

Microsoft Windows 10: jak wrócić do Windows 7, 8 i 8.1?
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.07.2016 14:34, aktualizacja: 04.11.2016 16:28

Okazuje się, że po instalacji najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows 10 nie jesteśmy skazani na jego używanie

Darmowe aktualizacje Windows 7. 8 i 8.1 do dziesiątki rozpoczęły się 29 lipca 2015 r. Przez cały rok użytkownicy mogli całkowicie za darmo zainstalować sobie ostatni system operacyjny giganta z Redmont. Jeśli jednak ktoś nie był zadowolony ze swojego posunięcia mógł, w ciągu 30 dni od momentu instalacji, przywrócić stare okienka. Jak się okazuje, możliwość tą Microsoft pozostawia nawet po zakończeniu okresu przejściowego, czyli 29 lipca 2016r.

Co ciekawe, powrót do poprzedniej wersji Windowsa wcale nie oznacza brak możliwości ponownej instalacji Windows 10. Co więcej, każda kolejna instalacja będzie nadal darmowa! Powodem takiej sytuacji jest sposób przypisywania klucza produktu. Otóż pomimo, że nie dostajemy od Microsoftu fizycznego dowodu posiadania legalnej kopii oprogramowania, to klucze aktywujące są zapisane na serwerach firmy i przypisane są do konkretnego komputera. Dzięki temu, nawet po całkowitym wyczyszczeniu dysku, cały czas możemy zainstalować sobie Windows 10.

Obraz
© (fot. WP)

Jak przywrócić Windows 7 lub Windows 8 bądź 8.1? Okazuje się, że przedsięwzięcie jest wyjątkowo proste i podobnie, jak aktualizacja do Windows 10 odbywa się całkowicie automatycznie. Funkcję _ Wróć do poprzedniej kompilacji _ znajdziecie w _ Ustawieniach _, w zakładce _ Odzyskiwanie _. Jeśli już odnaleźliście odpowiednie okno, nie pozostaje nic innego, jak kliknąć na przycisk _ Rozpocznij _ i czekać na ponowne uruchomienie komputera z przywróconą poprzednią wersją systemu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)