Windows 10: nowy Facebook, Messenger i Instagram gotowe

Windows 10: nowy Facebook, Messenger i Instagram gotowe

Windows 10: nowy Facebook, Messenger i Instagram gotowe
Źródło zdjęć: © Microsoft
30.06.2016 10:55, aktualizacja: 30.06.2016 12:39

Facebook i jego komunikator Messenger doczekały się nowych aplikacji na komputery stacjonarne, natomiast nową wersję Instagrama przygotowano na urządzenia mobilne

Powodem stworzenia nowych wersji programów jest ich bardzo duża popularność wśród użytkowników platformy Windows 10. Zarówno Facebook, jak i Messenger powstały specjalnie, jako aplikacje desktopowe. Jak zapewniają programiści, nowe wersje nie dość, że uruchamiają się szybko, to jeszcze wykorzystują najnowsze funkcje Windowsa.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Nowa aplikacja Facebook dla Windows 10. jest wyraźnie szybsza, niż dotychczasowa wersja. Dzięki nowemu algorytmowi program znacznie szybciej ładuje News Feed. Oczywiście, jeśli aplikacja będzie zminimalizowana użytkownik otrzyma powiadomienia o zmianach statusów przyjaciół i śledzonych stron na swoim pulpicie. Uproszczony został również sposób dodawania zdjęć - po zmianach można je dodawać bezpośrednio z ulubionych programów do przeglądania zdjęć, ale również bezpośrednio z eksploratora.

W najnowszej wersji aplikacji Facebooka dodane zostały reakcje, znane z wersji przeglądarkowej strony. Włączono również możliwość dodawania naklejek w komentarzach. Pojawiła się też dodatkowa prawa kolumna, w której wyświetlają się przypomnienia o urodzinach znajomych, nadchodzących wydarzeniach oraz o najbardziej popularnych informacjach i tematach. Wewnątrz aplikacji wbudowano również przeglądarkę, aby ułatwić użytkownikom czytanie i dzielenie się artykułami pojawiającymi się w News Feed.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Dzięki aktualizacji, programiści poprawili również funkcjonalność komunikatora Messenger. Oprócz naklejek, rozmów grupowych, czy odpowiedzi w formie animowanych GIF-ów, znanych z przeglądarkowej wersji aplikacji, w najnowszej odsłonie Facebook Messengera dodane zostały również powiadomienia pojawiające się na pulpicie.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Aktualizacja objęła również popularną aplikacje mobilną Instagram dla Windows 1. Mobile. Podobnie, jak w wersji na Androida oraz iOS, nowa aplikacja zmieniła swój wygląd - zniknął z niej niebieski kolor. Programiści skupili się na udostępnieniu użytkownikom mobilnego Windowsa pełnej funkcjonalności. Aplikacja posiada teraz Instagram Direct - wymiana wiadomości w postaci wątku z jedną lub kilkoma osobami na raz. Funkcja pozwala również udostępnić posty w formie wiadomości. Nowa wersja Instagram obsługuje również posty w formie wideo.

Aplikacje Facebook i Messenger dla Windows 10 są już gotowe do pobrania ze sklepu z aplikacjami. Podobna sytuacja jest z aplikacją Instagram dla Windows 1. Mobile, która też jest gotowa do pobrania.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)