Facebook kupuje Instagram

Facebook kupuje Instagram

Facebook kupuje Instagram
10.04.2012 09:51, aktualizacja: 10.04.2012 10:05

Facebook, który wkrótce ma zadebiutować na giełdzie, ogłosił, że za miliard dolarów kupi Instagram

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Instagram m.in. umożliwia robienie zdjęć w kwadratowym formacie, dzięki czemu przypominają one fotografie z polaroidów. Aplikacja pozwala też na ich obróbkę za pomocą kilkunastu filtrów oraz umieszczenie fotografii na portalach społecznościowych.

To bardzo ważny moment, ponieważ nigdy wcześniej nie kupiliśmy produktu czy firmy, posiadającej aż tylu użytkowników

Ta darmowa aplikacja została wprowadzona w październiku 2010 r. i początkowo była przeznaczona jedynie na iPhone'y. Jednak od zeszłego tygodnia działa także na telefonach wyposażonych w system Android.

Z Instagram, która zatrudnia jedynie kilkunastu pracowników, korzysta ponad 3. mln osób na całym świecie. Codziennie wrzucają one do internetu ponad 5 mln zdjęć.

_ "To bardzo ważny moment, ponieważ nigdy wcześniej nie kupiliśmy produktu czy firmy, posiadającej aż tylu użytkowników" _ - napisał na swoim profilu założyciel Facebooka Mark Zuckerberg. _ "Nie planujemy wielu takich operacji" _ - dodał.

Facebook, który obecnie przygotowuje się do wejścia na giełdę, dokona płatności m.in. za pomocą swoich akcji. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca czerwca.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)