Facebook Messenger umożliwi przesyłanie... pieniędzy

Facebook Messenger umożliwi przesyłanie... pieniędzy

Facebook Messenger umożliwi przesyłanie... pieniędzy
Źródło zdjęć: © TechCrunch
08.10.2014 08:27, aktualizacja: 08.10.2014 10:32

Serwisowi Techcrunch udało się zdobyć najnowszą wersję facebookowego komunikatora. Z opublikowanych przez redakcję zrzutów ekranowych wynika, że już niedługo przez Facebooka będziemy mogli przesyłać pieniądze.

Serwisowi TechCrunch udało się zdobyć najnowszą wersję facebookowego komunikatora. Z opublikowanych przez redakcję zrzutów ekranowych wynika, że już niedługo przez Facebooka będziemy mogli przesyłać pieniądze.

Do naszego Facebookowego konta, już teraz możemy podpiąć kartę kredytową, lub konto PayPal, jednak obecnie przydaje się to tylko podczas reklamy swojej strony na Facebooku lub do mikropłatności w grach dostępnych na tej platformie. Nowa funkcjonalność w komunikatorze, zabezpieczona kodem PIN, pozwoli na podpięcie kart debetowych, z których pieniądze będziemy mogli wysyłać każdemu użytkownikowi Facebooka.

Sam Facebook jak na razie nie raczył skomentować rewelacji, nie wiemy więc, czy nadchodzący system płatności będzie pobierał prowizję od transakcji. Zdaniem ekspertów, przez okres pierwszych kilku miesięcy nowa funkcja będzie całkowicie bezpłatna. A potem, kiedy użytkownicy się już do niej przyzwyczają i zaczną masowo z niej korzystać, prawdopodobnie pojawią się portal upomni się o swoją część. Jednak przede wszystkim nie jest jasne, kiedy i czy w ogóle nowa opcja pojawi się poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)