Nowy Windows Live Messenger

Nowy Windows Live Messenger
Źródło zdjęć: © Microsoft

29.04.2010 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z nowej wersji komunikatora Windows Live Messenger będzie można korzystać już za kilka miesięcy - poinformował Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft na konferencji w Sao Paulo. Nowa wersja tego popularnego komunikatora internetowego jest pierwszym z narzędzi prezentowanym w ramach odsłony nowego pakietu usług Windows Live.

„Wraz z rozpowszechnianiem się Internetu, sieć naszych znajomych stale się powiększa. Codziennie napływa do nas masa informacji, przez co coraz trudniej jest nam pozostać w kontakcie z osobami, na których najbardziej nam zależy,”. - komentuje Michał Kostrzewa z firmy Microsoft. - „Dlatego przy tworzeniu nowej wersji komunikatora Windows Live Messenger skupiono się na stworzeniu narzędzia, które ułatwi nam przeglądanie aktywności użytkowników, którzy są nam najbliżsi”.

Najnowsza wersja Windows Live Messenger zintegruje nasze kontakty z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, MySpace czy Linkedln, a także portali Flickr czy YouTube. Oprócz rozmów tekstowych i video w formacie full screen HD, będzie można również komentować aktywności znajomych oraz dzielić się z nimi swoimi przeżyciami, zdjęciami i filmami. Gdy któryś z naszych znajomych nie będzie dostępny online, można mu pozostawić wiadomość video, którą obejrzy gdy tylko się zaloguje.

„Nowy Windows Live Messenger integruje wiadomości o aktywnościach naszych znajomych z różnych serwisów i portali. Można będzie także stworzyć listę ulubionych osób, których działania w sieci będą wyróżnione, dzięki czemu łatwiej i szybciej dowiemy się, co u nich słychać,”. - mówi Michał Kostrzewa. - „Utrzymywanie kontaktów z najbliższymi będzie teraz łatwiejsze”.

Obecnie, Windows Live Messenger jest dostępny w 76 krajach, w 48 językach. Każdego miesiąca z tego komunikatora internetowego korzysta 320 milionów ludzi, którzy każdego dnia wysyłają ponad 10 bilionów wiadomości. Wczorajsza zapowiedź premiery to dopiero początek odsłony nowej wersji pakietu Windows Live, z którego będzie można korzystać na komputerach, poprzez Internet i w telefonach komórkowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)