Facebook Messenger wprowadza nowe emotikony

Facebook Messenger wprowadza nowe emotikony

Facebook Messenger wprowadza nowe emotikony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.06.2016 15:04, aktualizacja: 04.11.2016 16:26

Dla najnowszej aktualizacji do Messengera, graficy przygotowali odświeżony zestaw standaryzowanych obrazków oraz pakiet całkiem nowych emotikon

Aktualizacja pojawi się 2 czerwca i razem z nią użytkownicy będą mogli korzystać z 150. odświeżonych i ujednoliconych emotikon oraz ze stu całkowicie nowych obrazków wyrażających emocje.

Jak mówią sami projektanci, pracujący dla Facebooka, nowe ikony powstał aby lepiej odzwierciedlić świat, w którym żyjemy. Dodatkowo, nowy projekt będzie posiadał większy wybór społecznych roli płci (ang. gender) oraz szerszą rolę kobiet.

W końcu, podobnie jak zrobił to wcześniej Apple, użytkownicy Messengera będą mogli ustawić sobie domyślny odcień skóry dla swoich emotikon.

Obraz
© (fot. Facebook)

Ewentualnie, w razie potrzeby, jeśli przytrzymamy dłużej ikonę, będzie można wybrać jednorazowo odcień skóry - wystarczy przytrzymać ikonę, by wysunęło się menu z opcjami odcieni skóry.

Podobnie, jak przy ostatniej aktualizacji Google’a, Facebook przygotował również emotikony inspirowane kobiecymi rolami w społeczeństwie.

Obraz
© (fot. Facebook)

Kolejną długo oczekiwaną zmianą, jaką przygotowali spece Facebooka, to standaryzacja emotikon Messengera na różnych platformach. Także skończy się ciągłe zadawanie pytań w stylu: „Co to za pusty kwadrat mi wysłałeś?”

Obraz
© (fot. Facebook)

Aktualizacja trafi na większość urządzeń opartych na systemie operacyjnym Google'a - Android oraz w wersji Messengera na przeglądarki.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)