Facebook uśmierca desktopową aplikację Messenger

Facebook uśmierca desktopową aplikację Messenger

Facebook uśmierca desktopową aplikację Messenger
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.03.2014 13:30, aktualizacja: 04.03.2014 14:40

Wygląda na to, że zakończenie nieudanej działalności serwisu mailowego było zaledwie początkiem około-wiosennych porządków w obozie Facebooka. Zaledwie kilka dni po zamknięciu swego serwisu pocztowego, społecznościowy gigant potwierdził, że zamierza uśmiercić aplikację Messenger dedykowaną urządzeniom pracującym pod kontrolą Windows.

Niestety, Zuck i spółka odmówili jakiegokolwiek oficjalnego komentarza w tej sprawie. Jedyną informacją pochodzącą prosto od przedstawicieli serwisu jest lakoniczny komunikat, który ostrzega o zbliżającym się końcu aplikacji:

_ Jest nam przykro, ale nie możemy kontynuować wsparcia dla aplikacji Facebook Messenger dla Windows (...). Doceniamy wszystkich, którzy używali Messengera do kontaktowania się ze swoimi przyjaciółmi i dołożymy wszelkich starań, aby dotychczasowi użytkownicy aplikacji mieli świadomość, iż mogą dalej czatować czy sprawdzać swoje wiadomości na stronie głównej Facebooka. _

Pełny, ukończony wariant aplikacji Facebook Messenger dla Windowsa trafił do sieci w marcu 201. roku, tuż po pomyślnym zakończeniu testów jego wstępnej wersji beta. Program pozwalał na korzystanie z czatu Facebooka bez uruchamiania w przeglądarce strony internetowej serwisu.

Wszystkich zmartwionych taką, a nie inną decyzją giganta, uspokajamy – użytkownicy aplikacji dalej będą mogli korzystać z alternatywnych (zdaniem części osób – o wiele lepszych) programów umożliwiających dostęp do czatu Facebooka (jak choćby Pidgin czy WTW). Więcej informacji na ten temat znajdziecie m.in. tutaj.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Próbka możliwości projektu Tango

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)