Telefony z nawigacją: Nüvifone Garmin-Asus

Telefony z nawigacją: Nüvifone Garmin-Asus

Telefony z nawigacją: Nüvifone Garmin-Asus
20.08.2009 10:58, aktualizacja: 08.12.2009 09:52

Nüvifone G60 i nüvifone M20 to pierwsze telefony, które z końcem lipca weszły na rynek azjatycki pod szyldem Garmin-Asus. Na początku modele pojawiły się na Tajwanie, w sierpniu będą do kupienia w Singapurze i Malezji.

Nawigacja w telefonie
Seria nüvifone Garmin-Asus jest nową linią produktów, która łączy nawigację i usługi LBS. Garmin-Asus jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują urządzenia łączącego w sobie cechy telefonu zorientowanego na usługi LBS, mobilnej przeglądarki internetowej i osobistej nawigacji. Nüvifone G6. i M20 posiadają ekran dotykowy z trzema ikonami: „Zadzwoń”, „Szukaj” i „Pokaż mapę”. Użytkownicy z łatwością mogą poruszać się po ikonach przesuwając palcem po ekranie dotykowym, a wbudowany akcelerometr automatycznie ustawia pionową lub poziomą orientację ekranu.

Nawigacja
Urządzenia nüvifone G6. i M20 posiadają załadowane wstępnie mapy Ameryki Północnej, Europy Wschodniej i Zachodniej oraz określonych obszarów Azji i Pacyfiku. Użytkownicy otrzymują dźwiękowe wskazówki co do przebiegu trasy. Oprócz A-GPS, telefony nüvifone G60 i M20 korzystają z prawdziwego odbiornika GPS z HotFixem, co ułatwia dostęp do informacji nawet poza zasięgiem operatora.

Obraz
© (fot. Asus)

[

]( http://tanio.pl/szukaj.html?pole_dod_1=&pole_dod_2=&nazwa=GarminAsus&set_log=0&sort=skd&cid=2829&cena_od=&cena_do= )

Podobnie jak linia produktów nüvi, seria nüvifone posiada miliony załadowanych wstępnie punktów użyteczności publicznej (POI), takich jak hotele, restauracje czy adresy ulic. Dostęp do punktów POI jest łatwy, dzięki przekazywanym głosowo informacjom. W przypadku minięcia zakrętu na trasie urządzenie nüvifone G6. automatycznie ponownie oblicza trasę, by użytkownik mógł szybko wrócić na właściwą drogę. Nüvifone oferuje również funkcję „Gdzie jestem?”, wskazującą użytkownikowi szerokość i długość geograficzną, najbliższy adres, skrzyżowanie, szpital, posterunek policji czy stację paliw, wszystko to po jednym dotknięciu ekranu.

Łączność i komunikacja
Chociaż nawigacja jest najważniejszym elementem serii nüvifone, urządzenia oferują dodatkowe aplikacje. Zarówno nüvifone G60. jak i nüvifone M20 łączą najlepsze cechy telefonu z takimi funkcjami, jak łączność danych 3.5G, wiadomości SMS, e-mail, Wi-Fi, Bluetooth. Modele nüvifone G60 i M20 są wyposażone w zaawansowaną wyszukiwarkę HTML. Użytkownicy mogą przybliżać lub przesuwać obraz za pomocą dotyku, a strony są wyświetlane w pionie albo w poziomie. Możliwe jest surfowanie w sieci przez Wi-Fi lub sieci 3G, a format stron jest zbliżony do tego z komputerowej przeglądarki.

Ułatwienia dla użytkowników
Użytkowników ucieszą usługi LBS zintegrowane z przyjaznym interfejsem oraz nawigacją „krok po kroku”. Będą mogli uzupełnić załadowane wstępnie dane POI systemem Google Local Search i automatycznie wyznaczyć drogę. Pozostałe usługi to m.in.: informacje o pogodzie, cenach paliw, stan lotów, lokalne wydarzenia, Ciao!. Ceny i dostępność mogą różnić się w zależności od kraju.

Urządzenia nüvifone G6. i M20 posiadają wbudowany aparat z autofokusem. Aparat automatycznie przypisuje do zdjęć znacznik z informacją o szerokości i długości geograficznej miejsca, w którym zdjęcie zostało wykonane. Dzięki temu użytkownik może zapisać zdjęcie i wrócić do tej lokalizacji albo wysłać oznaczone zdjęcie znajomym. Nüvifone zapewnia również bezpośredni dostęp do milionów, oznaczonych w ten sposób, zdjęć obiektów a także przeglądanie zasobów Google’s Panoramio. Zdjęcia na stronie Google’s Panoramio można wyszukiwać i sortować według odległości od aktualnej pozycji. Dostępność Panoramio może być zróżnicowana w zależności od kraju.

W naszym życiu coraz więcej spraw zależy od lokalizacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykonywanie rozmów i jednoczesną nawigację, przypisywanie znaczników lokalizacji do fotografii, czy nawigacji do adresów z Internetu. Urządzenie nüvifone łączy nawigację z innymi, często wykonywanymi czynnościami - mówi Benson Lin, wiceprezes firmy ASUS i dyrektor generalny Handheld Business Group.

Cena i dostępność
Nüvifone G6. i nüvifone M20 są dostępne na Tajwanie od 27 lipca 2009 roku, w Singapurze i Malezji pod koniec sierpnia. Według planów nüvifone G60 i M20 pojawią się w Europie i Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie 2009 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)