Ulepszone nawigacje Garmin eTrex

Ulepszone nawigacje Garmin eTrex

Ulepszone nawigacje Garmin eTrex
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.09.2011 13:24

Garmin zaprezentował rozbudowane i ulepszone wersje nawigacji eTrex - rozwiązania dla osób preferujących aktywny wypoczynek.

Nowe eTrex-y to ulepszony i przyjazny interfejs użytkownika, ergonomia oraz rozszerzone możliwości korzystania z map (wsparcie i obsługa obszernej bazy map kartograficznych oraz oprogramowania Garmin). Dodatkowo urządzenia eTrex są wygodnym narzędziem do geocachingu, a długi czas pracy na baterii, wynoszący nawet do 2. godzin umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia również w trakcie długich wędrówek.

eTrex 10
Dla tych, którzy poszukują niedrogiej ręcznej nawigacji, Garmin przygotował model eTrex 10. Ten prosty GPS wyposażony jest w monochromatyczny ekran. Urządzenie dysponuje również podstawową mapą świata, umożliwiającą szybkie określenie lokalizacji. Urządzenie wyposażone zostało w wodoodporną obudowę, zgodną ze standardem IPX 7. Czas pracy na baterii wynosi ponad 20 godzin.

eTrex 20 i eTrex 30
Nawigacje eTrex 2. i eTrex 30, wyposażone zostały w udoskonalony ekran 2,2 cala, wyświetlający 65 tys. kolorów. Obudowa skonstruowana została z myślą o zastosowaniu w ekstremalnych warunkach i jej odporna na brud, kurz, błoto czy wilgoć. Opcjonalnie dostępne uchwyty pozwalają korzystać z urządzeń na rowerze, w pojeździe terenowym, na motocyklu, w łodzi czy samochodzie. ETrex 20 i 30 kompatybilne są również z dostępnymi mapami morskimi (BlueChart g2), drogowymi (City Navigator) i topograficznymi (Garmin TOPO) wybranych obszarów. Obydwa urządzenia zostały wyposażone w gniazdo kart SD oraz 1,7 GB pamięci wewnętrznej. Każdy użytkownik może dodatkowo bezpłatnie pobrać aplikację BaseCamp – darmowe narzędzie do przygotowania planu podróży, który możemy następnie przenieść z komputera do urządzenia eTrex. Zaletą korzystania z BaseCamp jest możliwość skorzystania z map TOPO wgranych na kartę microSD, bez konieczności ich odblokowywania i instalacji na komputerze. Korzystając z Track Draw użytkownicy mogą dokładnie
prześledzić trasę oraz zmiany wysokości.

eTrex 30
Odbiornik eTrex 30. oprócz wymienionych wcześniej funkcji, oferuje możliwość skorzystania z 3-osiowego, elektronicznego kompasu oraz barometrycznego wysokościomierza, który dodatkowo posłuży także do obserwacji zmian pogody. Ponadto eTrex 30 pozwala również na bezprzewodowe przesyłanie informacji pomiędzy innymi, zgodnymi urządzeniami Garmin.

Precyzja w każdych warunkach
Urządzenia z nowej serii eTrex są odbiornikami z możliwością równoczesnego śledzenia satelitów GPS i GLONASS. GLONASS jest systemem opracowanym przez Federację Rosyjską, którego pełna funkcjonalność zapowiadana jest na rok 2012. Korzystanie z satelitów GLONASS skraca czas potrzebny do ustalenia właściwej pozycji o średnio 20% w stosunku do satelitów GPS. Równoczesne korzystanie z satelitów GPS i GLONASS umożliwia odbiornikowi zwiększenie liczby wykorzystywanych satelitów o 24, co daje użytkownikom wymierną korzyść w postaci zwiększenia czułości i precyzji pracy urządzenia oraz dokładniejszego ustalania pozycji w trudnych warunkach, gdzie możliwość połączenia z satelitami GPS jest ograniczona.

Sugerowana cena detaliczna dla modeli eTrex 10 i 20 wynosi odpowiednio 119 EUR (około 500 zł) i 199 EUR (około 850 zł). W przypadku modelu eTrex 30 należy się liczyć z wydatkiem na poziomie 249 EUR (około 1000zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)