Nawigacje Garmin GPSMap 62 z wbudowanym aparatem

Nawigacje Garmin GPSMap 62 z wbudowanym aparatem

Nawigacje Garmin GPSMap 62 z wbudowanym aparatem
Źródło zdjęć: © Garmin
07.07.2011 16:06, aktualizacja: 12.07.2011 15:00

Garmin zaprezentował dwie nowe nawigacje z serii GPSMap 62. Oba debiutujące modele, GPSMap 62stc i GPSMap 62sc, wyposażone zostały w aparat cyfrowy z matrycą 5 megapikseli oraz funkcjami autofocus i automatycznego geotagowania zdjęć

Najnowsze modele nawigacji Garmin wyposażone są w 3,5 GB wbudowanej pamięci oraz zapewniają wodoodporność zgodną ze standardem IPX7. co pozwala wykonywać zdjęcia praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Po podłączeniu, za pomocą kabla USB, GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc do komputera i zalogowaniu się do serwisu my.Garmin.com możemy przygotować fotorelacje z naszych podróży, które potem udostępnimy online.

Obraz
© Garmin GPSMap 62stc (fot. Garmin)

Nawigacje Garmin z serii GPSmap 6. charakteryzuje kolorowy ekran o przekątnej 2,6 cala, umożliwiający odczytanie informacji także przy dużym nasłonecznieniu, ergonomicznie rozmieszczone przyciski, intuicyjny interfejs, odbiornik GPS o podwyższonej czułości, antenę typu quad helix oraz czas pracy na baterii sięgający 16 godzin, a przynajmniej tak deklaruje producent. Kolejne plusy to ulepszona nawigacja oraz Numeryczny Model Terenu (DEM), które mają gwarantować bardzo dobrą orientację w terenie oraz bezbłędne wytyczanie trasy do wskazanego celu. Użytkownicy mogą również przeanalizować dokładnie każdy etap zaplanowanej drogi, z uwzględnieniem poszczególnych punktów nawigacyjnych i kluczowych lokalizacji.

Modele z serii GPSMAP 6. z oznaczeniem “s” w nazwie wyposażone są w 3-osiowy, elektroniczny kompas oraz zapewniają bezprzewodową komunikację z innymi, zgodnymi urządzeniami Garmin w celu udostępnienia informacji na temat zaplanowanej trasy, punktów nawigacyjnych czy danych dotyczących geocachingu. Dodatkowo, zgodność z protokołem ANT+ pozwala także na współpracę z ciśnieniomierzami oraz wieloma innymi, opcjonalnymi akcesoriami, w tym z nadajnikiem chirp do geocachingu. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z dokładnego barometrycznego wysokościomierza, który dzięki pomiarom ciśnienia może służyć również do monitorowania zmian pogody.

Bądź bezpieczny, pobierz IE 9 i wygraj nagrody zobacz więcej >> Modele z serii GPSMAP 6. z oznaczeniem “t” wzbogacono o preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy w skali 1:100 000 z zaznaczonym ukształtowaniem terenu, umożliwiającą przeglądanie detali na poziomie ulic. Mapa uwzględnia także sieć najważniejszych szlaków komunikacyjnych, drogi w obrębie miast, koryta rzek, jeziora oraz parki, lasy i rezerwaty przyrody. Dodatkowo możemy wyszukiwać punkty użyteczności publicznej, wraz z opisami, według nazwy lub znajdujących się w pobliżu naszej lokalizacji. Szczegółowość odwzorowania terenu zależna jest od obszaru.

Obraz
© Garmin GPSMap 62sc (fot. Garmin)

Każda nawigacja z serii GPSMAP 6. jest kompatybilna z mapami rastrowymi Garmin, które można pobrać z serwisu BirdsEye Select. Dodatkowo, w ramach społeczności Garmin Connect, użytkownicy otrzymają bezpłatnie oprogramowanie Garmin Custom Maps, dzięki któremu przekonwertujemy dowolne mapy papierowe lub cyfrowe do standardu zgodnego z urządzeniami Garmin. Oczywiście nie mogło zabraknąć wsparcia dla City Navigator, czyli nawigowania przy wykorzystaniu komend głosowych oraz obsługi specjalistycznych map Blue Chart g2 - przeznaczonych dla żeglarzy. Najnowsze urządzenia z serii GPSMAP 62 są również kompatybilne z mapą Garmin Topo Polska 2011 odwzorowującą drogi, piesze i rowerowe szlaki turystyczne, granice Parków Narodowych i innych obszarów chronionych oraz specjalnych kategorii POI na oznaczenie szczytów, przełęczy, skrzyżowań szlaków, stacji ratunkowych GOPR.

Nowe urządzenia z serii GPSMAP 6. powinny być dostępne w sprzedaży pod koniec lipca bieżącego roku. Sugerowane ceny detaliczne dla modeli GPSMAP 62sc i GPSMAP 62stc zostały ustalone odpowiednio na poziomie 499 EUR (1970 PLN) i 549 EUR (2166 PLN).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)