Garmin tactix - wytrzymały zegarek z GPS

Garmin tactix - wytrzymały zegarek z GPS

Garmin tactix - wytrzymały zegarek z GPS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2013 12:18, aktualizacja: 07.11.2013 14:50

Garmin pokazał nowy, wytrzymały zegarek nazwany "tactix". Obudowa zegarka została wykonana z odpornej na wstrząsy i uderzenia stali szlachetnej i odpornego na zarysowania zaokrąglonego szkła mineralnego, które zapobiega odbijaniu światła.

Duży wyświetlacz LCD z trybem odwróconych kolorów został zaprojektowany z myślą o pracy w warunkach ograniczonej widoczności. Czarne tło w połączeniu z zielonym podświetleniem LED pozwoli uniknąć efektu migotania w urządzeniach noktowizyjnych. Tactix jest wodoodporny do 5. metrów, bateria zegarka wytrzymuje do pięćdziesięciu godzin w trybie GPS i 5 tygodni w trybie zegarka. Został on wyposażony w funkcje alarmów, dźwięków, alertów wibracyjnych, stopera, timera i wyświetlania czasu na świecie z możliwością jednoczesnego wyświetlania kilku stref czasowych, oraz używanego w nawigacji lotniczej i morskiej „Zulu Time”.

Tactix posiada również preinstalowane oprogramowanie Jumpmaster przeznaczone dla doświadczonych spadochroniarzy. Zegarek jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi obliczania punktu zrzutu z dużej wysokości (HARP) oraz automatycznie wykrywa wykonanie skoku w celu rozpoczęcia nawigacji do żądanego punktu lądowania (DIP) z wykorzystaniem barometru i elektronicznego kompasu.

Tactix umożliwiaj planowanie wypraw, tworzenie tras, zapisywanie do 100. punktów, takich jak punkty rajdowe, strefy lądowania czy miejsca campingowe; rejestrowanie elektronicznych ścieżek GPS (wykresów śladów) tworzonych na podstawie podróży. Zegarek został wyposażony w bazową mapę świata i umożliwia nawigowanie do współrzędnych, wzdłuż śladu lub trasy, w kierunku punktu, geocachy lub wzdłuż dowolnego innego namiaru. Funkcja TracBack umożliwia powrót do punktu startowego po zarejestrowanym wcześniej śladzie, dzięki czemu można łatwo odnaleźć drogę do obozu, punktu startowego lub pojazdu, w przypadku nagłego załamania pogody czy nagłego wypadku.

Użytkownicy mogą śledzić swoją pozycję GPS z poziomu zegarka w kliku formatach równocześnie, co pozwala na korzystanie z GPS zarówno w przypadku koordynacji akcji ratowniczych jak i do celów turystycznych. Łączność ANT+ i technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodowe udostępnianie śladów, tras i punktów smartfonom i innym zgodnym urządzeniom. Zegarek tactix może być również wykorzystany do zdalnego sterowania kamerami sportowymi z serii Garmin VIRB.

Zegarek tactix jest wyposażony w czujniki działające jak wysokościomierz, barometr i kompas. Wbudowany wysokościomierz zapewnia dane o wzniosach i spadkach pozwalające dokładnie śledzić zmiany wysokości, natomiast barometr pomaga przewidywać zmiany pogody na podstawie wyświetlanych krótkoterminowych zmian ciśnienia powietrza. 3-osiowy elektroniczny kompas stale określa kierunek niezależnie od tego, czy się przemieszczamy czy stoimy w miejscu. Zegarek tactix automatycznie kalibruje wysokościomierz, barometr i kompas z wykorzystaniem odbiornika GPS, a także ustala czas w oparciu o lokalizację. Aby uzyskać bardzo dokładny odczyt temperatury, można sparować zegarek z zewnętrznym czujnikiem temperatury tempe.

Cena: 450 Euro (około 1900 zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)