Nokia 5800 Xpress Music teraz z nawigacją

Nokia 5800 Xpress Music teraz z nawigacją

Nokia 5800 Xpress Music teraz z nawigacją
24.08.2009 10:27

Firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie telefonu Nokia 5800 Xpress Music Navigation Edition. Urządzenie to jest następcą niezwykle popularnego modelu Nokia 5800 XpressMusic, wzbogacono je jednak o bezterminową licencję na głosową nawigację samochodową i pieszą, szybki dostęp do najnowszego oprogramowania Ovi Maps oraz kompletne mapy regionu z prostym w obsłudze zoomem. Nowe funkcje są teraz dostępne na panoramicznym ekranie 3,2" poprzez znane już, intuicyjne i dotykowe menu.

Zaktualizowana wersja Ovi Maps (www.maps.ovi.com) zainstalowana w Nokia 580. XM Navigation Edition udostępnia nowe funkcje. Wśród nich wymienić można wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne, 6000 punktów orientacyjnych 3D w ponad 200 miastach, mapy terenowe, prognozę pogody, informacje turystyczne, w tym o bieżących wydarzeniach i imprezach, a także informacje o ruchu drogowym. W przygotowaniu informacji o ciekawych miejscach w Ovi Maps pomogły takie wydawnictwa, jak Lonely Planet, Michelin i Wcities.

Obraz
© (fot. Nokia)

Nokia 580. XM Navigation Edition posiada wbudowane głośniki stereo i oferuje dźwięk surround. Ponadto umożliwia czas odtwarzania wynoszący 35 godzin oraz szybką łączność internetową HSDPA. Telefon wyposażono w aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpx z obiektywem marki Carl Zeiss. Zdjęcia i pliki wideo można udostępnić jednym dotknięciem w ulubionym serwisie online, takim jak Ovi Share, lub zapisać w pamięci telefonu, którą można rozszerzyć do 16 GB.

W komplecie z Nokia 580. XM Navigation Edition, prócz preinstalowanych i gotowych do użytku po włączeniu telefonu licencji na nawigację samochodową i pieszą, znajduje się również ładowarka samochodowa i zestaw samochodowy Nokia, umożliwiający zamontowanie telefonu na przedniej szybie.

Telefon ma być dostępny w sprzedaży w trzecim kwartale 2009 roku, a jego przewidywana cena detaliczna to 285 euro (bez podatków i dopłat).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)