Serce kina domowego od Primare

Serce kina domowego od Primare

24.07.2007 11:30, aktual.: 24.07.2007 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duński producent sprzętu audio wysokiej klasy - Primare wprowadził na polski rynek wzmacniacz SPA21 obsługujący konfiguracje kolumn 5.1.

W typowej aplikacji Primare SPA21 pozwala na:

-podłączenie wszystkich źródeł sygnałów audio i wideo oraz wszystkich zespołów głośnikowych i telewizora bądź projektora do jednego centralnego komponentu, którym wybieramy źródło sygnału, regulujemy głośność i zasilamy pięć głośników

-podłączenie wszystkich analogowych źródeł dźwięku do dwu- i wielokanałowego przedwzmacniacza analogowego

-podłączenie cyfrowych źródeł dźwięku do przedwzmacniacza cyfrowego i obwodów dekodujących dźwięk wielokanałowy oraz konwersję dźwięku cyfrowego na analogowy

-podłączenie zespołu głośników 5.1 z aktywnym subwooferem

-podłączenie źródeł analogowego sygnału wideo zarówno przez S-Video, kompozyt i komponent oraz dokonywanie konwersji pomiędzy tymi formatami.

Primare SPA21 jest centralnym komponentem systemów audio-wideo, zintegrowanym procesorem audio/wideo zawierającym wzmacniacze mocy. Obwody DSP procesora SPA21 pozwalają na dekodowanie formatów dźwięku wielokanałowego i dodatkowo pozwalają na uruchomienie opracowanego przez Primare trybu 7.1.

Przetworniki 24bit/192kHz zapewniają rozdzielczość wymaganą przez najbardziej wymagające, obecne formaty audio. Szeroki zakres wejść/wyjść pozwala na bezpośredni dostęp do pięciu wzmacniaczy mocy zbudowanych z elementów dyskretnych. Każdy z nich jest w stanie dostarczyć mocy 100W w paśmie 20Hz do 20kHz z bardzo małymi zniekształceniami wynoszącymi 0.07%.

Procesor/wzmacniacz SPA21 jest w pełni konfigurowalny zarówno korzystając z przycisków panelu przedniego jak i pilota zdalnego sterowania. Konfiguracja odbywa się za pomocą prostego zestawu menu ekranowych, która pozawala na wybór wykorzystywanych wejść i wyjść w Państwa systemie. Zastosowanie SPA21 w zaawansowanych systemach kina domowego jest łatwe, gdyż SPA21 został zbudowany z myślą o integracji z domowymi systemami automatyki, posiada interfejsy korzystające z protokołu RS-232, dostarcza szeroką gamę funkcjonalnych wejść pozwalającą na podłączenie wielu źródeł sygnałów audio/wideo oraz wiele opcji konfiguracji.

Rdzeń systemu cyfrowego stanowi procesor DSP serii CS493200 firmy Crystal łącznie z wysokiej jakości przetwornikami cyfrowo-analogowymi PCM1738 24bit/192kHz firmy Burr-Brown. W obwodach konwersji prądu na napięcie wykorzystano wzmacniacze operacyjne NE5532 firmy Philips i OPA2134 firmy Burr-Brown. Poziom głośności jest sterowany przez cztery wzmacniacze PGA2311 firmy Burr-Brown, które są ulepszoną wersją słynnych układów CS3310 firmy Crystal, w stopniu końcowym wzmacniacze OPA134 firmy Burr-Brown. Wszystkie stopnie wyjściowe są sprzężone pojemnościowo za pomocą kondesatorów OS-Con firmy Sanyo, które zostały wybrane ze względu na ich dobre właściwości.

Cena 12490 zł

Więcej informacji:
http://www.voice.com.pl

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)