LG BH9530TW - zestaw kina domowego 9.1

LG BH9530TW - zestaw kina domowego 9.1

LG BH9530TW - zestaw kina domowego 9.1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.04.2013 14:29, aktualizacja: 19.04.2013 16:33

Firma LG wprowadziła zestaw kina domowego BH9530TW. Dzięki 9.1-kanałowemu systemowi ma on pozwalać na uzyskanie efektów dźwiękowych znanych z sal kinowych. W pełni wyposażony system kina domowego o mocy 1460 W jest przystosowany do współpracy z telewizorem Smart TV.

Nowe kino domowe odtwarza 9.1-kanałowy dźwięk, choć jest wyposażone w taką samą liczbę głośników, co standardowy system 5.1-kanałowy. W celu uzyskania tego efektu, zastosowano cztery wielokierunkowe głośniki wolnostojące. Ponadto, opracowany przez LG procesor dźwięku 3. analizuje sygnał źródłowy i rozdziela dźwięk na kilka kierunków.

Membrany głośników wykonano m.in. z włókien aramidowych. Materiał ten cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wysokie temperatury, a uformowany w cienką membranę ma pozwalać na poszerzenie pasma przenoszenia dźwięku przy utrzymaniu niskich zniekształceń. Włókna aramidowe są dobrze znane z wytrzymałości na rozciąganie i są powszechnie stosowane przy produkcji kamizelek kuloodpornych oraz profesjonalnych kijów hokejowych. Ze względu na swoje właściwości materiał ten może zapobiegać pękaniu i wyginaniu się membran głośnikowych, które prowadzą do znacznego pogorszenia jakości dźwięku.

System BH9530TW wyposażony jest w technologię Miracast, opartą na łączności NFC (Near Field Communication). Dzięki niej można bezprzewodowo wyświetlać treści ze smartfonów i innych urządzeń zewnętrznych na telewizorze podłączonym do kina domowego. System BH9530TW jest też wyposażony w funkcje Smart TV, umożliwia przeglądanie stron WWW oraz pozwala na strumieniowe przesyłanie treści z różnorodnych urządzeń pamięci masowej.

Nowe kino domowe od LG współpracuje z urządzeniami firmy Apple, umożliwiając ich ładowanie oraz pozwalając na odtwarzanie zapisanych w nich zdjęć i filmów. Nie zapomniano także o konwersji 2. do 3D - system BH9530TW jest wyposażony w funkcję przetwarzającą treści 2D na obraz trójwymiarowy. Analogicznie, gdy system zostanie podłączony do telewizora Ultra HD, funkcja skalowania przekształca sygnał wideo ze standardowych źródeł umożliwiając wyświetlanie ostrego i wyraźnego obrazu o rozdzielczości Ultra HD (3840x2160).

System został również wyposażony w interfejs użytkownika, który pozwala na nawigowanie oraz wykonywanie skomplikowanych operacji. Jednocześnie port USB do podłączania myszy i klawiatury otwiera nowe możliwości sterowania. W kinie domowym zastosowano także nową funkcję, opracowaną z myślą o użytkowaniu w godzinach nocnych. Tryb Private Sound Mode, współpracujący z łączem Wi-Fi, umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku bezpośrednio do smartfona. Dzięki temu, można cieszyć się dźwiękiem w słuchawkach, gdy reszta rodziny już śpi.

System BH9530TW jest już dostępny na rynku od połowy kwietnia, jego sugerowana cena detaliczna to 2999 zł brutto.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)