Mikrozestaw kina domowego Sony

Mikrozestaw kina domowego Sony

Mikrozestaw kina domowego Sony
Źródło zdjęć: © Sony
17.07.2007 13:30, aktualizacja: 17.07.2007 14:17

Sony wprowadzi do sprzedaży miniaturowy, kompletny zestaw kina domowego DAV-IS10.

Czarne, błyszczące obudowy elementów zestawu mają dyskretnie umieszczone elementy sterujące, zapalające się pod wpływem dotknięcia, a głośniki są tak małe, że mieszczą się w dłoni. Mimo to, zestaw ma aż 550 watów całkowitej mocy wyjściowej i jak twierdzi producent swobodnie napełnia dźwiękiem przestrzennym nawet duże pomieszczenia. Automatyczna konfiguracja urządzenia trwa tylko 30 sekund, a dzięki technologii Bravia Theatre Sync umożliwia pełną integrację z telewizorem Sony Bravia i obsługę najważniejszych funkcji jednym przyciskiem.

Zestaw jest ponadto wyposażony w Digital Media Port - rozwiązanie firmy Sony umożliwiające podłączenie odtwarzacza Network Walkman, telefonu komórkowego lub domowej sieci komputerowej w celu odtwarzania całej zgromadzonej kolekcji nagrań.

Obraz
© Mikrozestaw Sony DAV-IS10

Miniaturyzacja zestawu DAV-IS10 osiągnęła nowy poziom, bowiem 5 głośników ma wielkość piłeczki golfowej. Dzięki temu można je z powodzeniem ukryć na półce, zawiesić na ścianie przy użyciu dostarczonych uchwytów lub umieścić na oferowanych oddzielnie, smukłych stojakach. Dzięki wykorzystaniu interfejsu HDMI do przesyłania sygnałów sterujących między zestawem, telewizorem Bravia i innymi urządzeniami, jeden przycisk może zmienić stan całego systemu.

Przykładowo, naciśnięcie przycisku odtwarzania na pilocie zestawu DAV-IS10 spowoduje włączenie zestawu i telewizora, przełączenie telewizora na wejście sygnału z zestawu i rozpoczęcie odtwarzania. Przycisk wyłączania pozwoli z kolei na wyłączenie wszystkich elementów systemu.

Obraz
© satelity DAV-IS 10

Sercem zestawu jest niewielka jednostka centralna w czarnej, błyszczącej obudowie. Znajdziemy w niej odtwarzacz DVD/CD/MP3 ze szczelinowym mechanizmem wkładania płyty, procesor dźwięku przestrzennego i radio UKF / ŚR z systemem RDS. Urządzenie ma tylko 21 cm szerokości i nieco ponad 10 cm wysokości. Kalibracja zestawu DAV-IS10 polega na podłączeniu dostarczonego mikrofonu do jednostki centralnej, umieszczeniu go w miejscu słuchania i naciśnięciu jednego przycisku. Zestaw generuje wówczas krótką sekwencję dźwięków kontrolnych, dokonuje pomiarów, analizuje wyniki i na tej podstawie wyznacza optymalne ustawienia głośności, opóźnienia i częstotliwości głośników. To wszystko - przygotowanie zestawu do reprodukcji dźwięku przestrzennego zajmuje mniej więcej 30 sekund bez względu na kształt i wielkość pomieszczenia. Sony Digital Media Port pozwala odtwarzać muzykę z urządzeń zewnętrznych, jak również
nagrania przesyłane z komputera przez sieć bezprzewodową.

Dostępne są dwa interfejsy Digital Media Port współpracujące z odtwarzaczami MP3, takimi jak Network Walkman. Model TDM-BT1 umożliwia natomiast transmisję muzyki przez interfejs Bluetooth, z telefonów zgodnych z profilem A2DP. Użytkownicy laptopów i innych komputerów mogą skorzystać z modelu TDM-NC1, łączącego się z domową siecią Wi-Fi.

Na uwagę zasługuje ponadto funkcja Portable Audio Enhancer. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik przetwarzania cyfrowego, poprawia ona jakość skompresowanego dźwięku z odtwarzaczy przenośnych.

Cena zestawu to ok 3000 zł. Produkt pojawi się w sprzedaży na początku września.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)