Polska krzemowa dolina rośnie w siłę - Intel się rozrasta

Polska krzemowa dolina rośnie w siłę - Intel się rozrasta
Źródło zdjęć: © huangjiahui / flickr.com / CC

17.07.2012 10:48, aktual.: 17.07.2012 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O ponad 300 proc. w ciągu czterech lat wzrosło zatrudnienie w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela. Gdańsk to obecnie największy tego typu oddział amerykańskiego koncernu w Europie. Zatrudnia już ponad 1000 pracowników.

Jak do Gdańska trafiła jedna z najcenniejszych marek na świecie? W roku 199. do Intela przyłączono firmę Olicom. W ten sposób na Wybrzeżu powstał nowy oddział amerykańskiego potentata. Na przestrzeni zaledwie kilku lat z centrum badawczo-rozwojowego rozwinął się do kompleksowego centrum badawczo-usługowego.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Czym obecnie zajmują się specjaliści z gdańskiego centrum? Największy zespół inżynierów specjalizuje się w dostarczaniu i rozwijaniu nowych technologii oraz produktów, przeznaczonych na rynek serwerów, gdzie głównymi klientami są duże korporacje jak HP, Dell, IBM, Sun, Google, Oracle, Facebook. Drugi trzon R&D stanowią eksperci zajmujący się projektowaniem, implementacją oraz walidacją sterowników grafiki trójwymiarowej dla układów graficznych zintegrowanych z procesorami Intela oraz o zespole, który tworzy i testuje oprogramowanie do kart sieciowych. Rozwiązania, nad którymi pracują polscy inżynierowie trafiają do komputerów na całym świecie.

Obok centrum rozwoju nowych technologii w tym roku został uruchomiony department zarządzania usługami sprzedaży internetowej na cały rynek europejski. Ponadto w Gdańsku powołano do życia jednostkę specjalizującą się w obsłudze wewnętrznych procesów personalnych w całym regionie Europy i Bliskiego Wschodu.

Inżynierowie Intela w Gdańsku zajmują bardzo ważne miejsce w strategii koncernu. –. Niezmiennie nasi specjaliści są twórcami technologii, które pojawią się na rynku w perspektywie najbliższych 15 lat. To oni tworzą przyszłość – mówi Michał Wiznerowicz, Dyrektor ds. personalnych w firmie Intel.
. Gdańsk jest obecnie największym oddziałem Intela w Polsce. Skupia łącznie 9. proc. wszystkich polskich pracowników tej firmy. Duża część zatrudnionych w Gdańsku, aż 20 proc. to osoby, które skorzystały z programów stażowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także