Intel uprości nazewnictwo?

Intel uprości nazewnictwo?

Intel uprości nazewnictwo?
08.08.2007 16:00

Intel ma zamiar uprościć nazewnictwo swoich procesorów - wynika z nieoficjalnych doniesień. W ostatnim czasie koncern zaproponował nową architekturę, rozpoczął sprzedaż wielordzeniowych układów i rozszerzył swoją na wielu segmentach rynku. Pojawienie się całej rzeszy procesorów spowodowało, iż klienci zaczęli się gubić w gąszczu nazw i symboli.

Już wcześniej informowano, że na początku przyszłego roku z katalogów Intela znikną nazwy Intel Viiv i Intel vPro. Zmiany pójdą jednak dalej - jak donoszą tajwańskie i japońskie serwisy, z nazewnictwa układów Core 2 znikną wyrazy Solo, Duo i Quad. Kości Pentium D i Pentium Dual-Core będą rozprowadzane jako Pentium. Pozostaną natomiast nazwy Celeron, Core Extreme i Xeon.

Taki ruch pozwoli Intelowi na uproszczenie kampanii promocyjnych i przyniesie firmie spore oszczędności, gdyż zmniejszy liczbę marek, które będą reklamowane. Pozostaje jednak pytanie, na ile uprości on życie klientom. Rezygnacja z Solo, Duo czy Quad wymusi większe zwracanie uwagi na specyfikację techniczną układów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)