Procesory Intel Core w ultracienkich laptopach

Procesory Intel Core w ultracienkich laptopach

Procesory Intel Core w ultracienkich laptopach
Źródło zdjęć: © Intel
24.05.2010 16:20, aktualizacja: 24.05.2010 16:30

Firma Intel Corporation wprowadziła dziś do sprzedaży nowe procesory Intel Core, które rozszerzają gamę zastosowań wielokrotnie nagradzanej rodziny układów Intel Core na ultracienkie laptopy

Procesory, oparte na 32-nanometrowej technologii produkcyjnej firmy Intel, są ponad 3. procent mniejsze i zapewniają ponad 32 procent wyższą wydajność lekkim urządzeniom. Ograniczają też pobór mocy o ponad 15 procent, co przekłada się na wydłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

"Konsumenci domagają się laptopów, które łączą styl i wydajność, a nowe procesory 201. Intel Core Ultra-Low Voltage do ultracienkich laptopów oferują jedno i drugie w jednej eleganckiej konstrukcji - powiedział Mooly Eden, wiceprezes i dyrektor generalny działu PC Client Group w firmie Intel. - Wiodąca, 32-nanometrowa technologia produkcyjna wykorzystująca metalowe bramki z izolatorem o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k) w połączeniu z przełomową architekturą i wzornictwem pozwala konstruować notebooki cieńsze, lżejsze i szybsze od poprzednich modeli, a przy tym pracujące znacznie dłużej na zasilaniu bateryjnym. Laptopy stają się ultraprzenośne, a z nowymi procesorami w środku szybciej reagują na polecenia użytkownika i rzadziej zmuszają go do czekania”.

Obraz
© Ultracienkie laptopy są grubości typowego czasopisma (fot. Intel)

Procesory wyposażone w technologię Intel Turbo Boost automatycznie dostosowują wydajność do obciążenia, w razie potrzeby zapewniając użytkownikom natychmiastowy wzrost mocy. Technologia Intel Hyper-Threading dostępna w procesorach Intel Core i7. Core i5 i Core i3 zapewnia szybkie reakcje systemu i ogranicza opóźnienia podczas jednoczesnego wykonywania wielu zadań. Dzięki grafice Intel HD procesory zapewniają czysty obraz, żywe kolory i płynne odtwarzanie wideo wysokiej rozdzielczości (HD) oraz dźwięku.

Ponadto, zapowiedziany niedawno chipset Mobile Intel 5 Series zaprojektowany pod kątem laptopów ULV zapewnia obsługę wielu opcji wideo i audio, ulepszone zabezpieczanie danych i komputera za sprawą technologii Intel Anti-Theft oraz ochronę cyfrowych aktywów użytkownika.

Oczekuje się, że producenci laptopów, tacy jak Acer, Asus, Lenovo i MSI, zaoferują ponad 40 modeli laptopów w zróżnicowanych cenach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)