Procesory Intel Core w ultracienkich laptopach

Procesory Intel Core w ultracienkich laptopach
Źródło zdjęć: © Intel

24.05.2010 16:20, aktual.: 24.05.2010 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Intel Corporation wprowadziła dziś do sprzedaży nowe procesory Intel Core, które rozszerzają gamę zastosowań wielokrotnie nagradzanej rodziny układów Intel Core na ultracienkie laptopy

Procesory, oparte na 32-nanometrowej technologii produkcyjnej firmy Intel, są ponad 3. procent mniejsze i zapewniają ponad 32 procent wyższą wydajność lekkim urządzeniom. Ograniczają też pobór mocy o ponad 15 procent, co przekłada się na wydłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

"Konsumenci domagają się laptopów, które łączą styl i wydajność, a nowe procesory 201. Intel Core Ultra-Low Voltage do ultracienkich laptopów oferują jedno i drugie w jednej eleganckiej konstrukcji - powiedział Mooly Eden, wiceprezes i dyrektor generalny działu PC Client Group w firmie Intel. - Wiodąca, 32-nanometrowa technologia produkcyjna wykorzystująca metalowe bramki z izolatorem o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k) w połączeniu z przełomową architekturą i wzornictwem pozwala konstruować notebooki cieńsze, lżejsze i szybsze od poprzednich modeli, a przy tym pracujące znacznie dłużej na zasilaniu bateryjnym. Laptopy stają się ultraprzenośne, a z nowymi procesorami w środku szybciej reagują na polecenia użytkownika i rzadziej zmuszają go do czekania”.

Obraz
© Ultracienkie laptopy są grubości typowego czasopisma (fot. Intel)

Procesory wyposażone w technologię Intel Turbo Boost automatycznie dostosowują wydajność do obciążenia, w razie potrzeby zapewniając użytkownikom natychmiastowy wzrost mocy. Technologia Intel Hyper-Threading dostępna w procesorach Intel Core i7. Core i5 i Core i3 zapewnia szybkie reakcje systemu i ogranicza opóźnienia podczas jednoczesnego wykonywania wielu zadań. Dzięki grafice Intel HD procesory zapewniają czysty obraz, żywe kolory i płynne odtwarzanie wideo wysokiej rozdzielczości (HD) oraz dźwięku.

Ponadto, zapowiedziany niedawno chipset Mobile Intel 5 Series zaprojektowany pod kątem laptopów ULV zapewnia obsługę wielu opcji wideo i audio, ulepszone zabezpieczanie danych i komputera za sprawą technologii Intel Anti-Theft oraz ochronę cyfrowych aktywów użytkownika.

Oczekuje się, że producenci laptopów, tacy jak Acer, Asus, Lenovo i MSI, zaoferują ponad 40 modeli laptopów w zróżnicowanych cenach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)