Panasonic pokazał nowe zestawy hi-fi

Panasonic pokazał nowe zestawy hi‑fi

Panasonic pokazał nowe zestawy hi-fi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.02.2013 10:05, aktualizacja: 18.02.2013 09:39

Firma Panasonic zaprezentowała nowe urządzenia z serii PMX - modele SC-PMX9 i SC-PMX7 - w których zastosowano głośniki trójdrożne, głośnik superwysokotonowy i system cyfrowego wzmacniacza. Zestaw PMX9 jest zgodny z kilkoma technologiami bezprzewodowej transmisji strumieniowej, dzięki czemu użytkownik może podłączać urządzenia wyposażone w funkcję Bluetooth, AirPlay lub DLNA, natomiast model PMX7 obsługuje łączność Bluetooth.

System w pełni cyfrowego wzmacniacza (Full Digital Amplifier System) przetwarza dane muzyczne bezpośrednio w postaci cyfrowej, bez konwersji na sygnał analogowy, aż do momentu przesłania ich do głośników. Dodatkowo, w zestawach SC-PMX9 i SC-PMX7 zastosowano technologię LincsD-Amp, która ogranicza wahania amplitudy mogące wystąpić podczas cyfrowego przetwarzania sygnału. Funkcja cyfrowego złącza muzycznego umożliwia bezpośrednie odtwarzanie muzyki z iPhone'a 5/iPoda touch (piątej generacji), bez konwersji cyfrowo-analogowej. Ponadto zestaw PMX9 umożliwia odtwarzanie plików FLAC.

Trójdrożny zestaw głośnikowy typu bass-reflex, obejmuje płaski głośnik przedni (tylko w zestawie SC-PMX9), głośnik superwysokotonowy (tylko w zestawie SC-PMX9), głośnik wysokotonowy z miękką kopułką i głośnik niskotonowy. Membrana głośnika wysokotonowego z miękką kopułką została usztywniona w celu poprawy jakości sopranów. Ponadto zastosowano złącza głośnikowe z mocowaniem na wkręty, które zapewniają lepsze połączenia przewodów i stabilniejszą transmisję sygnału.

Obraz
© SC-PMX7 (fot. Materiały prasowe)

Zestawy SC-PMX9 i SC-PMX7 obsługują różne technologie bezprzewodowe - DLNA, AirPlay i Bluetooth - dzięki aplikacji Panasonic Music Streaming App. Po zainstalowaniu tej aplikacji w smartfonie, na jego ekranie pojawiają się utwory zapisane w urządzeniu NAS (Network Attached Storage) lub na komputerze PC podłączonym do sieci domowej. Wystarczy wówczas wskazać dany tytułu, aby rozpocząć jego odtwarzanie.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)