CES 2014: Nowe zestawy kina domowego i ciekawe głośniki Panasonic

CES 2014: Nowe zestawy kina domowego i ciekawe głośniki Panasonic

CES 2014: Nowe zestawy kina domowego i ciekawe głośniki Panasonic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.01.2014 12:06, aktualizacja: 13.01.2014 14:26

Panasonic obok opisywanych wcześniej telewizorów 4K pokazał podczas targów CES 2014 nowe wersje swoich zestawów kina domowego, a także głośników. Wśród nich pojawiły się głośniki odtwarzające dźwięk w kilku pomieszczeniach dzięki technologii Qualcomm AllPlay.

Zestawy kina domowego

W 201. roku w ofercie tego japońskiego producenta pojawią nowe kina domowe Smart Network 3D Blu-ray Disc – modele SC-BTT465 i SC-BTT405. Wyświetlają one obraz 3D w rozdzielczości Full HDi i odtwarzają realistyczny dźwięk dookolny.

Za reprodukcję dźwięku odpowiada zaawansowany system dźwięku otaczającego z układem kanałów 5.1 i mocnym głośnikiem niskotonowym z portem Bass-Reflex. Zestaw SC-BTT46. ma wysokie głośniki przednie, głośniki satelitarne do dźwięku otaczającego oraz głośnik. W zestawie SC-BTT405 głośniki satelitarne odtwarzają kanały przednie i tylne, a głośnik niskotonowy ma również konstrukcję bass-reflex.

Nowe zestawy kina domowego Smart Network 3. Blu-Ray Disc działają z popularnymi aplikacjami internetowymi, takimi jak YouTube, Netflix i CinemaNow. Z siecią domową można ustanowić także połączenie bezprzewodowe przy użyciu opcjonalnego adaptera. Zarówno SC-BTT465, jak i SC-BTT405 mają wbudowaną funkcję łączności NFC, przy użyciu której można łatwo powiązać je z kompatybilnymi smartfonami przez Bluetooth. Aby nawiązać połączenie i odtwarzać muzykę, wystarczy zbliżyć smartfon do oznaczenia One-touch Connection na jednostce głównej.

Zestawy głośników kina domowego

Obok kompletnych zestawów kina domowego na rynku debiutują także systemów głośników kina domowego SC-HTB880. SC-HTB580 i SC-HTB8. Trzy modele typu soundbar są przystosowane do montażu na ścianie.

Głośniki SC-HTB880. SC-HTB580 i SC-HTB8 zawierają przetworniki o przekroju trójkątnym, który umożliwia zachowanie niewielkich rozmiarów obudowy, a konstrukcja Delta Form Design zapewnia dynamiczny dźwięk. Panel górny jednostki głównej każdego modelu jest pochylony, aby zwiększyć ilość miejsca na duże głośniki.

Najbardziej zaawansowany model Panasonic SC-HTB88. oferuje funkcję 4K Pass Through do bezpośredniego przesyłania sygnału wideo o jakości 4K z odtwarzacza Blu-ray Disc. Dzięki temu, wysokiej jakości obrazowi na ekranie telewizora 4K towarzyszy odpowiedniej jakości dźwięk. Jednostka główna systemu SC-HTB880 mieści w sobie głośniki przednie, centralny i surround, a w połączeniu z bezprzewodowym subwooferem system ten emituje dynamiczny dźwięk surround w konfiguracji 5.1. W tym modelu k zastosowano technologię LincsD-Amp drugiej generacji. Technologia ta minimalizuje zniekształcenia podczas odtwarzania cyfrowych danych, umożliwiając słuchanie czystego dźwięku.

Systemy Panasonic SC-HTB88. i SC-HTB580 mają tryb Clear-mode Dialog. Ta funkcja umożliwia uzyskanie realistycznego otoczenia dźwiękowego, w którym dialog z programu telewizyjnego lub filmu wydaje się pochodzić ze środka ekranu, a nie z głośnika centralnego. We wszystkich trzech modelach udoskonalono łączność z telewizorami, odtwarzaczami Blu ray Disc i DVD oraz smartfonami. Funkcja NFC (w modelach SC-HTB880 i SC HTB580) upraszcza powiązanie ze smartfonami z funkcją NFC za pośrednictwem łączności Bluetooth.

Bezprzewodowe głośniki

Ciekawą premierą Panasonica są także bezprzewodowe głośniki. W zestawach z serii SC-ALL zastosowano inteligentną platformę multimedialną AllPlay firmy Qualcomm, która umożliwia strumieniowe przesyłanie dźwięku o jakości Hi-Fi z różnych źródeł do różnych pomieszczeń.

Głośniki można łatwo skonfigurować w różnych pomieszczeniach przy użyciu istniejącej już domowej sieci Wi-Fi. Muzykę z internetowych serwisów muzycznych oraz stacji radiowych można bezprzewodowo przesyłać ze smartfonu z systemem iOS lub Android i odtwarzać ją w całym domu. W trybie „Party”. można odtwarzać te same piosenki przez kilka połączonych głośników jednocześnie.

288767012804507795
© (fot. Materiały prasowe)

Zestawem można sterować bezpośrednio z aplikacji internetowego radia lub serwisu muzycznego. Przy użyciu aplikacji do smartfonu Panasonic Music Streaming App i jej funkcji „Multi-Zone”. można odtwarzać różne utwory — na przykład z serwisów muzycznych, internetowych stacji radiowych czy plików muzycznych ze smartfonu, komputera albo serwera NAS — za pośrednictwem różnych głośników.

Bezprzewodowy zestaw głośnikowy Panasonic SC-ALL8 zawiera technologię LincsD-Amp drugiej generacji. Stosuje się w niej technologię kształtowania szumu, która stabilizuje wahania amplitudy, dzięki czemu zniekształcenia są utrzymywane w niesłyszalnym paśmie częstotliwości. XBS Master wzmacnia natomiast dźwięki o niskich częstotliwościach, wzbogacając basy. Funkcja Multi Band Gain Control eliminuje nienaturalne dźwięki generowane podczas redukcji zniekształceń, a H.BASS dodaje składowe harmoniczne, umożliwiając odtwarzanie basowych dźwięków o częstotliwości do 8. Hz, które trudno było wcześniej uzyskać w głośnikach tej klasy. Panasonic SC-ALL8 to zestaw pięciogłośnikowy z dwuwarstwową nanostrukturą z włókna bambusowego w głośnikach wysoko- i niskotonowych. Dwunastocentymetrowy subwoofer z membraną formowaną z miki pozwala uniknąć problemów z niezrównoważeniem przetworników, które mogą powodować zniekształcenia dźwięków emitowanych przez subwoofer.

Do odtwarzania dźwięku w różnych pomieszczeniach można łatwo zastosować używany już w domu zwykły zestaw głośnikowy przy użyciu łącznika Panasonic SH-ALL1C. Łączność z większością zestawów głośnikowych zapewniają pozłacane analogowe złącza audio oraz złącza sygnału cyfrowego i optycznego. Przetwornik analogowo-cyfrowy (DAC) 19. kHz/24 bit niweluje zniekształcenia dźwięku przesyłanego bezprzewodowo ze smartfonu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)