CES 2014: Nowe zestawy kina domowego i ciekawe głośniki Panasonic

CES 2014: Nowe zestawy kina domowego i ciekawe głośniki Panasonic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.01.2014 12:06, aktual.: 13.01.2014 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic obok opisywanych wcześniej telewizorów 4K pokazał podczas targów CES 2014 nowe wersje swoich zestawów kina domowego, a także głośników. Wśród nich pojawiły się głośniki odtwarzające dźwięk w kilku pomieszczeniach dzięki technologii Qualcomm AllPlay.

Zestawy kina domowego

W 201. roku w ofercie tego japońskiego producenta pojawią nowe kina domowe Smart Network 3D Blu-ray Disc – modele SC-BTT465 i SC-BTT405. Wyświetlają one obraz 3D w rozdzielczości Full HDi i odtwarzają realistyczny dźwięk dookolny.

Za reprodukcję dźwięku odpowiada zaawansowany system dźwięku otaczającego z układem kanałów 5.1 i mocnym głośnikiem niskotonowym z portem Bass-Reflex. Zestaw SC-BTT46. ma wysokie głośniki przednie, głośniki satelitarne do dźwięku otaczającego oraz głośnik. W zestawie SC-BTT405 głośniki satelitarne odtwarzają kanały przednie i tylne, a głośnik niskotonowy ma również konstrukcję bass-reflex.

Nowe zestawy kina domowego Smart Network 3. Blu-Ray Disc działają z popularnymi aplikacjami internetowymi, takimi jak YouTube, Netflix i CinemaNow. Z siecią domową można ustanowić także połączenie bezprzewodowe przy użyciu opcjonalnego adaptera. Zarówno SC-BTT465, jak i SC-BTT405 mają wbudowaną funkcję łączności NFC, przy użyciu której można łatwo powiązać je z kompatybilnymi smartfonami przez Bluetooth. Aby nawiązać połączenie i odtwarzać muzykę, wystarczy zbliżyć smartfon do oznaczenia One-touch Connection na jednostce głównej.

Zestawy głośników kina domowego

Obok kompletnych zestawów kina domowego na rynku debiutują także systemów głośników kina domowego SC-HTB880. SC-HTB580 i SC-HTB8. Trzy modele typu soundbar są przystosowane do montażu na ścianie.

Głośniki SC-HTB880. SC-HTB580 i SC-HTB8 zawierają przetworniki o przekroju trójkątnym, który umożliwia zachowanie niewielkich rozmiarów obudowy, a konstrukcja Delta Form Design zapewnia dynamiczny dźwięk. Panel górny jednostki głównej każdego modelu jest pochylony, aby zwiększyć ilość miejsca na duże głośniki.

Najbardziej zaawansowany model Panasonic SC-HTB88. oferuje funkcję 4K Pass Through do bezpośredniego przesyłania sygnału wideo o jakości 4K z odtwarzacza Blu-ray Disc. Dzięki temu, wysokiej jakości obrazowi na ekranie telewizora 4K towarzyszy odpowiedniej jakości dźwięk. Jednostka główna systemu SC-HTB880 mieści w sobie głośniki przednie, centralny i surround, a w połączeniu z bezprzewodowym subwooferem system ten emituje dynamiczny dźwięk surround w konfiguracji 5.1. W tym modelu k zastosowano technologię LincsD-Amp drugiej generacji. Technologia ta minimalizuje zniekształcenia podczas odtwarzania cyfrowych danych, umożliwiając słuchanie czystego dźwięku.

Systemy Panasonic SC-HTB88. i SC-HTB580 mają tryb Clear-mode Dialog. Ta funkcja umożliwia uzyskanie realistycznego otoczenia dźwiękowego, w którym dialog z programu telewizyjnego lub filmu wydaje się pochodzić ze środka ekranu, a nie z głośnika centralnego. We wszystkich trzech modelach udoskonalono łączność z telewizorami, odtwarzaczami Blu ray Disc i DVD oraz smartfonami. Funkcja NFC (w modelach SC-HTB880 i SC HTB580) upraszcza powiązanie ze smartfonami z funkcją NFC za pośrednictwem łączności Bluetooth.

Bezprzewodowe głośniki

Ciekawą premierą Panasonica są także bezprzewodowe głośniki. W zestawach z serii SC-ALL zastosowano inteligentną platformę multimedialną AllPlay firmy Qualcomm, która umożliwia strumieniowe przesyłanie dźwięku o jakości Hi-Fi z różnych źródeł do różnych pomieszczeń.

Głośniki można łatwo skonfigurować w różnych pomieszczeniach przy użyciu istniejącej już domowej sieci Wi-Fi. Muzykę z internetowych serwisów muzycznych oraz stacji radiowych można bezprzewodowo przesyłać ze smartfonu z systemem iOS lub Android i odtwarzać ją w całym domu. W trybie „Party”. można odtwarzać te same piosenki przez kilka połączonych głośników jednocześnie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zestawem można sterować bezpośrednio z aplikacji internetowego radia lub serwisu muzycznego. Przy użyciu aplikacji do smartfonu Panasonic Music Streaming App i jej funkcji „Multi-Zone”. można odtwarzać różne utwory — na przykład z serwisów muzycznych, internetowych stacji radiowych czy plików muzycznych ze smartfonu, komputera albo serwera NAS — za pośrednictwem różnych głośników.

Bezprzewodowy zestaw głośnikowy Panasonic SC-ALL8 zawiera technologię LincsD-Amp drugiej generacji. Stosuje się w niej technologię kształtowania szumu, która stabilizuje wahania amplitudy, dzięki czemu zniekształcenia są utrzymywane w niesłyszalnym paśmie częstotliwości. XBS Master wzmacnia natomiast dźwięki o niskich częstotliwościach, wzbogacając basy. Funkcja Multi Band Gain Control eliminuje nienaturalne dźwięki generowane podczas redukcji zniekształceń, a H.BASS dodaje składowe harmoniczne, umożliwiając odtwarzanie basowych dźwięków o częstotliwości do 8. Hz, które trudno było wcześniej uzyskać w głośnikach tej klasy. Panasonic SC-ALL8 to zestaw pięciogłośnikowy z dwuwarstwową nanostrukturą z włókna bambusowego w głośnikach wysoko- i niskotonowych. Dwunastocentymetrowy subwoofer z membraną formowaną z miki pozwala uniknąć problemów z niezrównoważeniem przetworników, które mogą powodować zniekształcenia dźwięków emitowanych przez subwoofer.

Do odtwarzania dźwięku w różnych pomieszczeniach można łatwo zastosować używany już w domu zwykły zestaw głośnikowy przy użyciu łącznika Panasonic SH-ALL1C. Łączność z większością zestawów głośnikowych zapewniają pozłacane analogowe złącza audio oraz złącza sygnału cyfrowego i optycznego. Przetwornik analogowo-cyfrowy (DAC) 19. kHz/24 bit niweluje zniekształcenia dźwięku przesyłanego bezprzewodowo ze smartfonu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także