IFA 2013: nowe zestawy głośnikowe od Panasonica

IFA 2013: nowe zestawy głośnikowe od Panasonica

IFA 2013: nowe zestawy głośnikowe od Panasonica
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.09.2013 12:57
Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dwa nowe modele przenośnych zestawów głośnikowych serii NA oraz Speaker Board przedstawił Panasonic w Berlinie.

Panasonic wprowadza do oferty bezprzewodowe zestawy głośnikowe SC-NA30 i SC-NA10 z nowej serii NA. Kompaktowe, przenośne głośniki wyróżniają się długim czasem odtwarzania dźwięku oraz inteligentnymi funkcjami sieciowymi.

Zestaw SC-NA30 o wzornictwie czerpiącym z klasycznego stylu Hi Fi odtwarza głęboki dźwięk zarówno w pomieszczeniach jak i w otwartej przestrzeni. Również SC-NA10 doskonale sprawdza się w różnych warunkach, zapewniając najwyższej klasy wrażenia dźwiękowe w ogrodzie, na pikniku czy podczas podróży.

20-godzinny czas odtwarzania i intuicyjna łączność

Oba modele — SC-NA30 i SC-NA10 — wyróżniają się długim czasem odtwarzania dźwięku, sięgającym 20 godzin. Oferują także różne opcje łączności i są łatwe w obsłudze.

Głośniki SC-NA30 i SC-NA10 działają z aplikacją Panasonic Music Streaming. Łączą się w ten sposób ze smartfonem lub tabletem, dając po naciśnięciu przycisku błyskawiczny dostęp do ulubionej muzyki.

Urządzenia z serii NA odbierają z urządzeń mobilnych strumieniowy dźwięk, a przy użyciu wbudowanego mikrofonu działają także jako zestawy głośnomówiące. Z wbudowanych w głośniki pojemnych baterii można ładować smartfon za pomocą kabla USB nawet podczas odtwarzania muzyki.

Dźwięk przesyłany bezprzewodowo

Pomimo kompaktowych rozmiarów SC-NA30 ma spore możliwości akustyczne. Dwa przednie głośniki 2-calowe i wbudowany subwoofer odtwarzają naturalny dźwięk. Podwójna membrana pasywna chroni przed niepożądanymi wibracjami podczas odtwarzania basów, zwiększając dodatkowo jakość dźwięku. Model SC-NA10 zawiera dwa przednie głośniki o przekątnej 1,6 cala odtwarzające czysto i wyraźnie partie wokalne, a pojedyncza membrana bierna sprzyja odtwarzaniu basów o wysokiej jakości i bez zniekształceń.

W modelu SC-NA10 — podobnie jak SC-NA30 — zastosowano spotykane zazwyczaj w dużo większych zestawach głośnikowych elementy, które efektywniej sterują membraną aktywną, generując mocny dźwięk.

W obu modelach SC-NA30 i SC-NA10 zastosowano także technologie przetwarzania dźwięku XBS Master firmy Panasonic. Zwiększają one moc, wyrazistość i precyzję, wzmacniając niskie częstotliwości, eliminując niepożądane dźwięki i minimalizując zniekształcenia.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Panasonic SC-HTE80 Speaker Board

Zestaw SC-HTE80 Speaker Board stanowi alternatywę dla tradycyjnych zestawów typu soundbar i zwiększa możliwości domowego systemu rozrywki dzięki łatwej instalacji.

Nowy zestaw Speaker Board dobrze współdziała z telewizorami o przekątnej do 42 cali, oferując wyraźny dźwięk i dynamiczne basy przy użyciu dwóch wbudowanych subwooferów. Brzmienie basów doskonali dodatkowo technologia przetwarzania dźwięku Panasonic H.Bass generująca głębokie, mocne basy, których nie odtwarzają tradycyjne kompaktowe głośniki.

Funkcja „Clear-Mode Dialogue” ma sprawić wrażenie, jakby dźwięk dochodził ze środka ekranu i dopasowywał się do obrazu. Dzięki temu dialogi stają się wyraźniejsze i można je łatwiej zrozumieć.

Speaker Board udostępnia także przydatne opcje łączności i sieciowe, w tym Bluetooth i NFC. Do telewizora z funkcją Bluetooth można podłączyć zestaw Speaker Board zupełnie bezprzewodowo. Jednym dotknięciem można podłączyć smartfon lub tablet z funkcją NFC i zainstalowaną aplikacją Panasonic Music Streaming, która umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki. Zestaw SC-HTE80 ma także wejście HDMI, które zmniejsza liczbę kabli potrzebnych do instalacji, a tym samym umożliwia zachowanie większego porządku za telewizorem.

Zestaw Speaker Board ma 460 mm szerokości i 60 mm wysokości. Jest dostępny w srebrnej lub czarnej obudowie ze szczotkowanego metalu z powłoką odporną na zadrapania. Kompaktowa konstrukcja mieści się bezpośrednio pod telewizorem (do 42”) lub wewnątrz stojaka na telewizor, co ułatwia zachowanie porządku wokół telewizora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)