Nowe telewizory plazmowe z serii V20 od Panasonic

Nowe telewizory plazmowe z serii V20 od Panasonic
Źródło zdjęć: © Panasonic

28.06.2010 14:03, aktual.: 29.06.2010 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic wprowadził do sprzedaży w Polsce dwa modele telewizorów plazmowych serii V20. Telewizory TX-P50V20 oraz TX-P42V20 posiadają szereg funkcji, które zapewnią komfort użytkowania.

Modele TX-P50V2. oraz TX-P42V20 (dostępne są w rozmiarach 42 i 50 cali) dzięki możliwościom panelu NeoPDP oraz systemom projekcji obrazu, dostarczają wysokiej jakości emitowanych materiałów filmowych.

Sama konstrukcja panelu poddana została zmianom, które opierają się na zastosowaniu nowego filtra gazu, luminoforu oraz unowocześnionej struktury komórek. Dla użytkowników oznacza to poprawę jakości obrazu oraz zmniejszone zapotrzebowanie na prąd. Dzięki współpracy najnowszego procesora obrazu V-real PRO 5 oraz systemu 600Hz Sub-field Drive każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy pięćdziesięciu obrazów filmu dzielony jest na 1. subpól. Pozwala to na wyświetlanie przez panele NeoPDP ekranów serii V20 w przeciągu sekundy realnie 600 obrazów. Dodatkowo, za sprawą funkcji Intelligent Frame Creation Pro, wykrywany i optymalizowany jest ruch, co pozwala na oglądanie szybko poruszających się obrazów bez opóźnień i utraty jakości.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Nowe telewizory serii V2. cechują się współczynnikiem kontrastu na poziomie 5.000.000:1. Za sprawą nowych filtrów High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro wyeliminowano refleksy świetlne nawet w jasnych pomieszczeniach, przy jednoczesnym zachowaniu czystości kolorów i ostrości krawędzi. Najwyższą głębię czerni Infinite Black, zapewniają opisane filtry dzięki minimalizacji świecenia resztkowego oraz efektu poświaty w komórkach.

Telewizory serii V2. zostały ponadto wyposażone w trzy, 10-watowe głośniki w systemie 2.1, które we współpracy z systemem V-Audio Pro Surround, zapewniają tonację systemu dookólnego za pośrednictwem trzech zintegrowanych głośników.

Modele serii V2. wyposażono w slot kart SD oraz dwa wejścia USB. Dzięki temu umożliwiają one oglądanie filmów w formacie DivX i DivX HD, zmagazynowanych na pamięciach przenośnych. Dodatkowo, złącza USB umożliwiają podłączenie zewnętrznego dysku twardego o pojemności między 160 GB a 1 TB, na który mogą być nagrywane nadawane cyfrowo programy w celu późniejszego ich odtworzenia.

Funkcja WiFi Ready przy zastosowaniu odpowiedniego adaptera Panasonic umożliwia połączenie z sieciami bezprzewodowymi oraz korzystanie z funkcji siecowych. Z kolei łączność DLNA umożliwia współpracę z domowym komputerem, co pozwala na odtwarzanie dowolnych treści multimedialnych, które zgromadzone są na twardym dysku komputera.

Nowe modele umożliwiają m.in. korzystanie z funkcji Viera Cast, która pozwala na korzystanie z wybranych serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. W ramach tej funkcji użytkownicy, po podłączeniu kamery, mogą również korzystać z komunikatora Skype.

Nowe modele telewizorów plazmowych Panasonic V20 będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych:

TX-P42V20: 6,099 zł
TX-P50V20: 7,999 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)