Panasonic: plazmy o przedłużonej żywotności

Panasonic: plazmy o przedłużonej żywotności

22.08.2007 15:00

Przedstawiciele koncernu Panasonic poinformowali o udoskonaleniu wyświetlaczy plazmowych produkowanych przez tę firmę, dzięki czemu udało się znacznie wydłużyć ich żywotność - donosi serwis Twice.com. Panasonic zapewnia, że nowe wyświetlacze są w stanie pracować przez ok. 100 tys. godzin - o 40 tys. godzin dłużej niż urządzenia starszej generacji.

Efekt ten udało się osiągnąć dzięki zredukowaniu zjawiska wypalania się luminoforu. Przedstawiciele firmy tłumaczą, iż 100 tys. godzin przekłada się np. na oglądanie telewizji sześć godzin dziennie przez ponad 45 lat. Deklaracja koncernu dotyczy przede wszystkim wyświetlaczy o rozdzielczości Full HD ( 1080p ), przeznaczonych na rynek konsumencki - czyli np. większości telewizorów plazmowych firmy wprowadzonych do oferty w tym roku.

Panasonic zapowiedział także, iż jego inżynierowie pracują już nad kolejnymi rozwiązaniami, których zadaniem będzie udoskonalenie telewizorów plazmowych. Mowa tu m.in. o wyposażeniu tych urządzeń w możliwość odbierania natywnego sygnału wideo o częstotliwości 24 Hz z odtwarzaczy HD ( Blu-ray, HD DVD ). Obecnie większość telewizorów obsługuje sygnał 60 Hz - sprawia to, że niezbędne jest skonwertowanie sygnału otrzymywanego z odtwarzaczy. To z kolei negatywnie wpływa na jakość obrazu ( aczkolwiek w minimalnym stopniu ).

Koncern prowadzi również prace nad zwiększeniem na kontrastu w odtwarzaczach plazmowych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)