Nowe, multimedialne plazmy Panasonic G20

Nowe, multimedialne plazmy Panasonic G20

Nowe, multimedialne plazmy Panasonic G20
29.03.2010 16:09

Panasonic wprowadza do oferty nowe telewizory plazmowe serii G20 - TX-P46G20 oraz TX-P50G20. Tym samym konsumenci będą mogli wybierać z całej gamy produktów tej zaawansowanej serii, opartej na technologii NeoPDP, uzupełnionej o rozbudowane funkcje multimedialne.

Modele TX-P46G2. oraz TX-P50G20, które wejdą do sprzedaży w kwietniu bieżącego roku to multimedialne centra domowej rozrywki. Poza zastosowaniem przyjaznej dla oczu technologii plazmowej, która gwarantuje naturalne kolory oraz niedoścignioną czerń, Panasonic wprowadził szereg nowych funkcjonalności, które pozwolą użytkownikom na komfortowe korzystanie z zasobów sieciowych oraz domowej wideoteki:

- Możliwość oglądania filmów DivX i DivX HD z kart SD i pamięci USB

- DLNA - współpraca z domowym komputerem - dzięki tej funkcji użytkownik może odtwarzać na telewizorze Panasonic VIERA dowolne treści multimedialne (wideo, muzyka, zdjęcia) przechowywane na twardym dysku komputera

- Nagrywanie programów cyfrowych na zewnętrzny twardy dysk - podłączając do telewizora zewnętrzny dysk od pojemności między 16. GB a 1 TB (1 terabajt) po łączu USB użytkownik może nagrywać bezpośrednio treści wideo z programów cyfrowych

Obraz
© (fot. Panasonic)

- Obsługa klawiatury komputerowej - modele TX-P46G2. oraz TX-P50G20 dysponują dwoma wejściami USB do których można podłączyć klawiaturę komputerową co znacznie ułatwia korzystanie np. aplikacji internetowych takich jak You Tube czy Picasa dostępnych dzięki platformie VIERACAST

- WiFi Ready - opcjonalna obsługa sieci bezprzewodowych - po zakupieniu odpowiedniego adaptera Panasonic, użytkownik ma możliwość łączenia się z domowymi sieciami bezprzewodowo

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów poprawy obrazu, telewizory plazmowe serii G2. zapewniają dobre doznania wizualne nawet podczas oglądania szybko poruszających się obrazów. Połączenie pracy procesora obrazu V-real PRO z systemem 600Hz Sub-field Drive pozwala na dzielenie każdego z wyświetlanych w przeciągu sekundy 50 obrazów oryginalnego filmu na 12 sub-pól. Tym samym, zastosowane w telewizorach tej serii panele NeoPDP wyświetlają w przeciągu sekundy 600 obrazów. W połączeniu z funkcją Intelligent Frame Creation Pro wykrywającą i optymalizującą reprodukcję ruchu, pozwala to na prezentowanie szybkich scen w doskonalej formie i jakości, bez zakłóceń, rozmycia i opóźnień obrazu. Dodatkowo zastosowanie w telewizorach serii G20 nowego filtra gazu, luminoforu oraz unowocześnionej struktury komórek pozwoliło na zwiększenie wydajności oraz jakości obrazu przy jednoczesnym zmniejszeniu konsumpcji prądu.

Zastosowane filtry High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro, które w połączeniu ze współczynnikiem kontrastu 5,000,000:1. mają natomiast zapewnić wierne odwzorowanie wszelkich kolorów od czystych bieli po głębokie czernie.

Za dostarczanie dźwięków w telewizorach plazmowych serii G2. odpowiedzialny jest system V-Audio Pro Surround, który kreuje dookolny dźwięk za pośrednictwem jedynie dwóch głośników. Świadectwem najwyższej jakości obrazu i dźwięku w modelach TX-P46G20 oraz TXP50G20, jak i wprowadzonym w lutym TX-P42G20, jest objęcie ich certyfikacją systemową THX.

Poprzez wyposażenie telewizorów w funkcję Viera Cast, użytkownicy mogą przeglądać treści wybranych serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. Z kolei funkcja Viera Image Viewer pozwala w prosty sposób na oglądanie plików filmowych i zdjęć w formatach AVCHD, MPEG2. JPEG.

Nowe modele telewizorów plazmowych Panasonic G2. będą dostępne w kwietniu w sugerowanych cenach detalicznych:

TX-P46G20 - 5,499 PLN
TX-P50G20 - 6,299 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)