IFA 2016: Panasonic pokazuje, co to znaczy XXI wiek

IFA 2016: Panasonic pokazuje, co to znaczy XXI wiek

IFA 2016: Panasonic pokazuje, co to znaczy XXI wiek
Źródło zdjęć: © Jarosław Babraj
04.09.2016 17:03

Jak wcielić w życie hasło "lepsze życie, lepszy świat"? Zaprojektować urządzenia, które wyręczą nas z wielu żmudnych i nudnych czynności. Po co składać pranie, skoro maszyna może to zrobić za nas? Po co pilnować kuchenki, skoro możemy wykorzystać do tego elektronikę. Do tego wszyscy podziwiali referencyjny telewizor OLED. Tak można podsumować tegoroczne stoisko Panasonica na targach IFA 2016.

Rozwiązania przyszłości

W tym roku Panasonic jako jeden z nielicznych producentów pokazał koncepcyjne rozwiązania przyszłości. Każde z nich ma nam ułatwić codzienne życie w domudomu i wyręczać nas z najróżniejszych czynności –. z reguły tych, które niezbyt lubimy. Japoński producent pokazał zatem system nazwany "All in One Laundry", który dzięki zaawansowanym systemom sterowania, optyki oraz robotyki jest w stanie nie tylko wyprać i wysuszyć nasze ubrania, ale także wyprasować je i poskładać w elegancką kostkę. Co więcej, system został zaprojektowany w taki sposób, że stanowi element garderoby. Wyprasowane ubrania są automatycznie układane w szafie! Czyż to nie wygodne?

A gdyby tak obiad gotował się sam? Panasonic zaprojektował system składający się z płyty indukcyjnej oraz okapu wyposażonego w kamerę. Wystarczy włożyć składniki do garnka, a okap wyposażony w kamerę i system rozpoznawania gotowanych potraw będzie sterował pracą i mocą płyty tak, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Przykładowo –. nic nam nie wykipi, bo okap odpowiednio wcześnie zmniejszy moc grzewczą płyty.

Obraz
© (fot. Jarosław Babraj)

Sprzęt do pielęgnacji

Japońska firma od dłuższego czasu stara się o miejsce numer jeden w pielęgnacji ciała. Obok automatycznych szczoteczek do oczyszczania skóry, męskich golarek czy zawansowanych szczoteczek do zębów Panasonic pokazał na IFA korektor wieku skóry 3 w 1 EH-XT20. To pierwszy tego typu produkt na rynku — można stosować ze wszystkimi kosmetykami do pielęgnacji twarzy w celu zwiększenia ich skuteczności poprzez nawilżanie, ujędrnianie i napinanie skóry, co w rezultacie przeciwdziała jej starzeniu.

Obraz
© (fot. Jarosław Babraj)

Ponadto, badania prowadzone przez Instytut Dr. Schradera wykazały, że po czterech tygodniach stosowania korektora wieku z kremem na noc głębokość zmarszczek zmalała. W tym celu wykorzystuje się połączenie odpowiednio dobranego masażu, temperatury czy emitera jonów ujemnych. Miałem okazję porozmawiać z kobietami, które na stoisku Panasonica podawały się zabiegom pielęgnacyjnym z wykorzystywaniem nowego urządzenia. Każda z nich była pod wrażeniem głębokości oczyszczania skóry, zniesieniu jej napięcia i poczuciu wyraźnej lekkości po przeprowadzonym zabiegu.

Obraz
© (fot. Jarosław Babraj)

Gdzie się podziały nowe telewizory?

Wielu dziennikarzy szukało na stosiku Panasonica nowych modeli telewizorów. Niestety, nie znaleźliśmy tam niczego nowego z tej dziedziny. Nie oznacza to jednak, że firma nie zaprezentowała nowych rozwiązań. W lutym tego roku dziennikarze z całego świata brali udział w Panasonic Convention (lik do relacji znajduje sięTUTAJ)
. Na IFA 201. mogliśmy zobaczyć modele, które zostały już wprowadzone do sprzedaży (w lutym były to tylko zapowiedzi) lub trafią do niej za chwilę. Panasonica pochwalił się genialnym wprost telewizorem CZ950 - to unikalny na rynku wyświetlacz OLED, który dzięki stworzeniu układu sterowania obrazem 4K Studio Master stał się wyznacznikiem dla innych konstrukcji i telewizorem referencyjnym.

Jarosław Babraj

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)