Pioneer przestanie produkować plazmy

Pioneer przestanie produkować plazmy10.03.2008 12:30
Pioneer przestanie produkować plazmy

Przedstawiciele koncernu Pioneer poinformowali, że zakończy on wkrótce produkcję wyświetlaczy plazmowych. Nie znaczy to jednak, że "plazmy" znikną z katalogu firmy - Pioneer wciąż będzie sprzedawał telewizory plazmowe z serii Kuro, z tym, że zamierza w nich montować wyświetlacze dostarczone przez innych producentów.

Decyzja o zaprzestaniu własnej produkcji ekranów plazmowych podyktowana jest względami finansowymi - Pioneerowi nie opłaca się utrzymywanie własnych fabryk takich urządzeń. Koncern wytwarzał "plazmy" już od kilku lat, jednak dział odpowiedzialny za ich produkcję od czterech lat przynosił straty.

Przedstawiciele firmy mówią, że od teraz w telewizorach plazmowych z serii Kuro montowane będą wyświetlacze innych producentów. Zdaniem Pioneera, nie wpłynie to w żaden sposób na ich jakość - koncern tłumaczy, że świetne panele są obecnie tylko jedną z kilku kluczowych zalet urządzeń.

Pionner będzie kupował wyświetlacze plazmowe najprawdopodobniej od koncernu Panasonic. Dwie fabryki, w których do tej pory produkowane były "plazmy", zostaną przeprofilowane - od tej pory ich głównym zadaniem będzie montowanie telewizorów z gotowych komponentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)