Koniec telewizorów plazmowych Panasonic. To już oficjalne

Koniec telewizorów plazmowych Panasonic. To już oficjalne

Koniec telewizorów plazmowych Panasonic. To już oficjalne
Źródło zdjęć: © PAP/EPA/RAINER JENSEN
07.11.2013 14:24, aktualizacja: 07.11.2013 14:41

Na początku października pisaliśmy o doniesieniach agencji Reutersa, której udało dotrzeć się do nieujawnionego oficjalnie raportu firmy Panasonic. W dokumencie znalazła się m.in. informacja o zakończeniu przez japoński koncern produkcji telewizorów plazmowych. Informacja ta została już oficjalnie potwierdzona przez Panasonic.

W oficjalnym oświadczeniu koncernu (PDF) czytamy, że produkcja telewizorów z matrycami PDP (plazmowych) zakończy się już w grudniu 2013. Powodem jest bardzo dynamiczny rozwój technologii LCD i związany z nim spadek zainteresowania konsumentów telewizorami z matrycą PDP.

Według badań firmy badawczej DisplaySearch w 201. roku telewizory plazmowe miały zaledwie 6 proc. udziałów w rynku. Zdecydowanym liderem są urządzenia z panelami LCD, które opanowały 87 proc. rynku. Co więcej, największe japońskie koncerny elektroniczne: Panasonic, Sharp i Sony mają razem 20 proc. udział w światowym rynku płaskich telewizorów, podczas gdy ich główni koreańscy konkurenci: Samsung i LG mają odpowiednio 27,7 proc. i 15 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (214)