Panasonic szykuje 37-calowe OLED-y?

Panasonic szykuje 37‑calowe OLED-y?

Panasonic szykuje 37-calowe OLED-y?
24.06.2008 11:30, aktualizacja: 24.06.2008 13:04

Firma Panasonic zamierza wprowadzić do swojej oferty telewizory wyposażone w wyświetlacze OLED - twierdzi japońska gazeta Sankei Shimbun. Z uzyskanych przez jej dziennikarzy informacji wynika, że koncern w pierwszej kolejności zamierza produkować modele 37-calowe.

Oczywiście, nie oznacza to, że telewizory OLED z logo Panasonika pojawią się w sklepach w najbliższym czasie - koncern dopiero przygotowuje się do zainstalowania w jednej ze swoich fabryk specjalnej linii montażowej ( Sankei Shimbun twierdzi, że zostanie ona zbudowana w fabryce IPS Alpha - spółki joint-venture Panasonika i Hitachi ). Premiera rynkowa telewizorów planowana jest najpóźniej na rok 2011.

Przedstawiciele firmy skomentowali już te doniesienia; rzecznik oświadczył, że Panasonic jest bardzo zainteresowany technologią OLED i rzeczywiście rozważa wprowadzenie wykorzystujących ją produktów do swojej oferty - zastrzegł jednak, że żadne decyzje co do rozpoczęcia produkcji jeszcze nie zapadły.

Warto wspomnieć, że telewizor OLED ma już w swojej ofercie koncern Sony - firma od końca ubiegłego roku sprzedaje w Japonii 11-calowy model XEL-1 - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/125604.html. Urządzenie oferuje obraz doskonałej jakości i interesujące wzornictwo ( sam panel ma zaledwie 3 mm grubości ) - wadą urządzenia jest za to wysoka cena ( blisko 2 tys. USD ). Przedstawiciele Sony zapowiedzieli już jednak, że w przyszłym roku zaprezentują model 27-calowy; podobne plany ma Toshiba ( koncern szykuje model 30-calowy, ale na razie nie podał przewidywanej daty premiery ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)