Panasonic: 65-calowe "chude" plazmy

Panasonic: 65‑calowe "chude" plazmy

Panasonic: 65-calowe "chude" plazmy
29.08.2008 11:30, aktualizacja: 04.03.2013 11:28

Koncern Panasonic zaprezentował podczas targów IFA w Berlinie dwa nowe prototypowe telewizory plazmowe. Urządzenia charakteryzują się imponującymi rozmiarami wyświetlaczy ( 65 i 58" ) oraz niewielką grubością ( zaledwie 2,47 mm ).

Koncern Panasonic zaprezentował podczas targów IFA w Berlinie dwa nowe prototypowe telewizory plazmowe. Urządzenia charakteryzują się imponującymi rozmiarami wyświetlaczy ( 65 i 58" ) oraz niewielką grubością ( zaledwie 24,7 mm ).

Jak widać, Panasonic cały czas pracuje nad zwiększaniem rozmiarów paneli plazmowych przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej grubości telewizorów - warto przypomnieć, że na styczniowych targach CES w Las Vegas japoński koncern zaprezentował 50-calową plazmę, która również miała tylko 24,7 mm grubości.

Firma najwyraźniej uznała, że licytowanie się z konkurentami kto wyprodukuje większy wyświetlacz nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ popyt na ogromne telewizory plazmowe i LCD jest ograniczony. Dlatego też uznano, że rozsądniej będzie skupić się na produkcji wyświetlaczy dużych, ale jednocześnie cienkich - bowiem parametr ten jest istotny dla wielu kupujących. Warto pamiętać, że cieńsze telewizory są też zwykle znacznie lżejsze - co ułatwia zamontowanie ich na ścianie. Z danych przedstawionych przez rzecznika japońskiego koncernu wynika, że 65-calowa plazma firmy waży ok. 2. kg - czyli aż o 30 kg mniej niż przeciętny telewizor plazmowy z takim wyświetlacze.

Obraz

Niestety, nie wiadomo na razie, kiedy wielkoformatowe, cienkie telewizory z logo Panasonic trafią do sklepów - przedstawiciele firmy mówią co prawda, że ich technologia jest już gotowa do rynkowego debiutu, jednak raczej nie nastąpi on przed rokiem 2009. Nie ujawniono również przewidywanych cen nowych urządzeń.

Wiadomo, ze nowe telewizory będą wyposażone w system bezprzewodowego przesyłania materiału wideo w HD - dzięki temu do telewizora będzie podłączony tylko 1 kabel ( zasilający ). Źródło sygnału ( tuner, odtwarzacz DVD/Blu-ray, czy konsola ) będą podłączane do specjalnej stacji bazowej, która następnie prześle sygnał do telewizora.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)